Home Biznes Odkryj sekret „miasta w mieście

Odkryj sekret „miasta w mieście

by Wiadomości Kraków
0 comment

W odróżnieniu od tradycyjnych osiedli, dzielnice przyszłości zapewniają całodobową opiekę medyczną, zakłady usługowe, tereny rekreacyjne i boiska sportowe. Wszystko to w zasięgu kilku kroków, dzięki czemu ludzie czują się bezpiecznie i mają dostęp do infrastruktury, która wspomaga ich codzienny tryb życia. Co więcej, dostępność do współczesnych technologii, takich jak inteligentne systemy sterowania, pozwala na wygodną obsługę osiedla, a jednocześnie zapewnia niezbędną ochronę. W ten sposób dzielnice przyszłości stają się miejscem, gdzie ludzie mogą cieszyć się pełnym życiem.

Osiedle Wilno ma już ponad 13 000 mieszkańców. Ten liczny zespół mieszkańców stworzył już własne społeczności, które mają na celu dbanie o interes mieszkańców oraz wspieranie lokalnych inicjatyw. Powstały również lokalne organizacje i grupy, które współpracują ze sobą, aby zadbać o dobro wspólne. Liczba mieszkańców przekroczyła już liczbę mieszkańców Krynicy-Zdrój, dzięki czemu Osiedle Wilno stało się jednym z największych miasteczek w województwie mazowieckim.

Osiedle Wilno przyciąga coraz więcej ludzi, którzy szukają spokojnego miejsca do życia i pracy. Deweloperzy tworzą tu zróżnicowaną sieć usług handlowych i usługowych, która zaspokaja potrzeby mieszkańców. Istniejący system komunikacji publicznej umożliwia szybkie i wygodne dotarcie do centrum miasta, a także do sąsiednich gmin. To wszystko sprawia, że Osiedle Wilno staje się coraz bardziej atrakcyjne dla nowych mieszkańców, a liczba ludności stale wzrasta.

Osiedle, na którym obecnie mieszka już ponad 10 tys. ludzi, wzrasta w tempie niespotykanym wcześniej. Do tej pory powstało ponad 50 budynków, a w przyszłości planowane są kolejne, które przewyższą liczbę mieszkańców Krynicy-Zdroju, jaką zanotowano w 2022 roku.

„Realizacja osiedli położonych poza centrum miasta jest szczególnie wymagająca, dlatego musimy precyzyjnie odpowiadać na potrzeby mieszkańców. Mając to na uwadze, stworzyliśmy od podstaw niezbędną infrastrukturę, w tym zbudowaliśmy stację kolejową Warszawa Zacisze – Wilno, dzięki której można dostać się do centrum w zaledwie kwadrans. Jest to pierwszy przystanek kolejowy w Polsce sfinansowany całkowicie przez prywatnego inwestora. Oprócz tego wybudowaliśmy trzy place miejskie i prawie 3 km ulic z pełną infrastrukturą – podkreśla Grzegorz Smoliński, dyrektor działu sprzedaży w Dom Development. – Wszystko po to, aby mieszkańcy mieli dostęp do szerokiej oferty dużego miasta, z jednoczesnym spokojem, który zapewnia życie poza ścisłym centrum” – dodaje.

Olimpia Port to nowoczesne osiedle w samym sercu Wrocławia, otoczone 6 hektarami zieleni. W tym przyjaznym środowisku, mieszkańcy mogą cieszyć się życiem, odpoczywając i pracując, wszystko to w jednym miejscu. Przygotowany projekt zakłada, że docelowo w osiedlu zamieszkać ma 10 000 mieszkańców, a budowa trwa od 2012 roku.

Mieszkanie w mieście to przede wszystkim możliwość czerpania korzyści z wielu dostępnych udogodnień. W mieście dostęp do usług jest szybki i łatwy, co znacznie ułatwia codzienne życie. Obecnie wiele miast wprowadza udogodnienia, które zwiększają wygodę i komfort mieszkańców. Na przykład w Krakowie powstało Osiedle Wizjonerów, które zapewnia mieszkańcom dostęp do szerokiego zakresu usług związanych z codziennym życiem w ciągu zaledwie 15 minut.

Osiedle Wizjonerów jest niezwykłe. Nadchodzi czas, by dołączyli do niego Odkrywcy ze 130 mieszkaniami o zróżnicowanych metrażach i układach. Do tego dochodzi infrastruktura, którą przygotował inwestor – ścieżki rowerowe, uliczki, parkingi, trawniki, oświetlenie oraz zieleń. To wszystko czeka na ludzi, którzy chcą mieszkać w miejscu, gdzie im się tu dobrze żyje.

„W przestrzeni osiedla zadbaliśmy nie tylko o budynki i ich otoczenie, ale również o rozbudowaną infrastrukturę usług, w tym stworzony z myślą o lokalnej społeczności klub osiedlowy K2O z bogatą ofertą zajęć i wydarzeń kulturalnych. Ponadto w powstałych pasażach handlowo-usługowych już działają m.in. restauracje, kawiarnie, piekarnie rzemieślnicze, sklepy spożywcze i specjalistyczne czy salony kosmetyczne i fryzjerskie, a nawet gabinet pediatryczny i Centrum Zdrowej Rodziny. Wciąż dołączają do nich kolejne, które mają spowodować, by życie na osiedlu było dla mieszkańców jak najbardziej wygodne – komentuje Szymon Domagała, prezes zarządu Henniger Investment S.A.

19. Dzielnica to wizja, która stała się wzorem dla innych miast polskich. Połączenie funkcji mieszkaniowych z usługowymi, kulturowymi i rekreacyjnymi, zaplanowane zgodnie z zasadami urbanistyki, przyczyniło się do powstania miejsca, które jest chętnie odwiedzane przez mieszkańców Warszawy. Ścieżki rowerowe i spacerowe, przyjazna infrastruktura i wzorowo zagospodarowane tereny zielone, a także szereg atrakcji sportowo-rekreacyjnych, stanowią o wyjątkowości tego miejsca.

19. Dzielnica to nowoczesne, przyjazne mieszkańcom osiedle, które powstało dzięki odważnej wizji inwestorów i urbanistów. Multifunkcyjne funkcje i zrównoważone zagospodarowanie przestrzenne stwarzają mieszkańcom miejsce do życia, pracy i rekreacji. Uliczki, skwerki i tereny zielone, a także atrakcyjne miejsca do spędzania czasu wolnego, czynią z 19. Dzielnicy miejsce unikalne w skali całej Warszawy.

19. Dzielnica, zaprojektowana z myślą o mieszkańcach, to wyjątkowa kombinacja funkcjonalnej architektury i wygodnej przestrzeni miejskiej. Wszystko to wpływa na jej rozpoznawalność i znaczenie w stolicy. Przemyślane projekty budynków mieszkalnych, biurowych i handlowych stworzyły spójną całość, zapewniając mieszkańcom możliwość zamieszkania, pracy i korzystania z usług w jednym miejscu. To wzór urbanistyki stawiający zarówno potrzeby obecnych, jak i przyszłych mieszkańców w centrum uwagi, a jednocześnie uwzględniający je w planowaniu.

„Dziś funkcjonalność definiowana jest jako wszechstronna koncepcja sprzyjająca powstawaniu miejsc, w których chce się być jak najdłużej. Tworzenie przestrzeni, w których dobrze jest mieszkać, budować relacje, ale także pracować i wypoczywać, czyli jednym słowem żyć, powinno być nadrzędnym celem projektowania i rozwoju zrównoważonych miast” – mówi Jacek Putaj, prezes grupy PRO URBA.

Współczesne projekty zabudowy miejskiej stawiają na elastyczność i dostosowanie do oczekiwań mieszkańców. Oprócz szybko zmieniających się potrzeb zaspokojenia podstawowych potrzeb, dzielnice miejskie są również miejscem spotkań i współpracy. Wykorzystując zalety otoczenia, tworzą one wciąż nowe przestrzenie publiczne, w których ludzie mogą się integrować.

Miastotwórcza idea dzisiaj skupia się na tworzeniu złożonych, wielowymiarowych dzielnic, które są w stanie zaspokoić zróżnicowane potrzeby mieszkańców. Przy okazji oferują one przestrzeń do współpracy i spotkań, wykorzystując potencjał otaczającego ich środowiska. Takie elastyczne rozwiązania są szczególnie cenione w miastach, gdzie ludzie szukają nowych, inspirujących miejsc do życia.

Polski Związek Firm Deweloperskich to niezwykle silna organizacja, która łączy ponad 300 firm deweloperskich z całej Polski i Unii Europejskiej. Reprezentują one cały przekrój rynku, od małych firm rodzinnych do międzynarodowych korporacji. PZFD od 2002 roku pracuje nad poprawianiem warunków do inwestowania w sektorze nieruchomości, tworzeniem lepszych przepisów i budowaniem pozytywnego wizerunku branży. Jako członek Build Europe, działa na rzecz stworzenia lepszych praw dotyczących rynku nieruchomości w Unii Europejskiej, współpracując z instytucjami państwowymi i samorządowymi, ekspertami, prawnikami, finansistami, architektami, urbanistami i biznesem. Dzięki temu Polski Związek Firm Deweloperskich ma realny wpływ na jakość usług oferowanych przez branżę w Polsce.


Na podstawie aktualności z serwisu: pap-mediaroom.pl

You may also like

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ