Home Biznes Otwórz oczy na Ekonomiczny Szczyt Open Eyes Economy Summit 2023 w Krakowie

Otwórz oczy na Ekonomiczny Szczyt Open Eyes Economy Summit 2023 w Krakowie

by Wiadomości Kraków
0 comment

Jeśli chcesz zobaczyć, jak wygląda przyszłość biznesu i gospodarki, weź udział w 8. edycji Międzynarodowej Stolicy Ekonomii Wartości w Krakowie. Małopolska stolica znowu zamieni się w centrum spotkań ludzi z branży biznesu, nauki, administracji, kultury i organizacji pozarządowych z Polski i z całego świata. Przybądź do ICE Kraków, aby dowiedzieć się więcej o najważniejszych tematach społeczno-gospodarczych.

„Obecnie mamy potwierdzonych ponad 290 prelegentek i prelegentów. Wśród nich są: Anna Dymna, Rafał Brzoska, Taras Vysotskyi, Misia Furtak, Katarzyna Wągrowska, Stanisław Trzciński, Melissa Duncan, Rafał Dutkiewicz, Artur Kurasiński i Aleksandra Dulkiewicz – mówi Katarzyna Chuchmacz, dyrektor Programowa OEES. – Główne ścieżki tematyczne tegorocznej edycji dotyczą energii społecznej, transformacji energetycznej, bezpieczeństwa zdrowotnego, sztucznej inteligencji, raportowania ESG oraz sytuacji samorządów. Oprócz tego, uczestnicy będą mogli posłuchać dyskusji na temat np. państw Europy Środkowo-Wschodniej zmieniających Unię Europejską, świata na wynajem, języka kreującego rzeczywistość, kompetencji jutra czy edukacji przyszłości” – dodaje Chuchmacz.

„Kiedy ludzie z własnej woli robią coś wspólnie, odczuwają przypływ energii, która napędza ich do dalszego działania. Niekiedy jest to wspólne działanie dla poprawienia jakości codziennego życia w kamienicy czy wspólne z sąsiadami uprawianie warzywniaka. Innym razem są to marsze protestujących kobiet z parasolkami. Taką energię określamy jako społeczną” – piszą autorzy we wprowadzeniu do publikacji.

Celem tego raportu jest zbadanie różnic w jakości życia w polskich miastach i wskazanie potencjalnych źródeł niezdrowego środowiska.

Obywatelska refleksja o energii społecznej

Każdego roku zespół wolontariuszy organizuje spotkania, na których dyskutowane są sposoby wykorzystania energii społecznej do budowania lepszej przyszłości.

W tym roku postanowiliśmy zaprezentować nasze wnioski w formie obywatelskiego opracowania pt. „Generatory społecznej energii. Refleksja obywatelska”.

Opracowanie to stanowi zbiór danych i wiedzy zgromadzonej przez członków zespołu w czasie spotkań, którzy zaprezentowali swoje spojrzenie na temat wykorzystania siły ludzkiego ducha.

Refleksja ta ma na celu nakłonienie ludzi do wykorzystania własnych umiejętności i zaangażować się w szerzenie pozytywnych zmian w lokalnych społecznościach.

W których polskich miastach żyje się najzdrowiej? „Indeks Zdrowych Miast”

Aby sprawdzić, w których miastach Polski jest najzdrowsze środowisko, Grupa LUX MED, Szkoła Główna Handlowa i Fundacja GAP przeprowadziły badania w ramach raportu o nazwie „Indeks Zdrowych Miast”.

Cel tego badania to wykrycie zależności między jakością życia w polskich miastach a stanem środowiska naturalnego. Wyniki badań mają służyć zarówno osobom zarządzającym miastami, jak i mieszkańcom, którzy chcieliby wiedzieć, jakie czynniki mają wpływ na jakość życia w swoich miastach.

„Przy tej drugiej edycji Indeksu pod uwagę wzięliśmy nie tylko perspektywę naukowców, ale też mieszkańców, którzy wypełniając specjalną ankietę, mogą podzielić się swoimi spostrzeżeniami. Uzyskane odpowiedzi pozwolą uszczegółowić diagnozę, która powstała w pierwszej edycji” – zaznacza Anna Rulkiewicz, prezeska zarządu Grupy LUX MED, w rozmowie z Business Insider Polska, patronem medialnym wydarzenia.

Kongres podejmie również temat „Indeksu Zdrowych Miast”, w którym oceniane są miasta pod względem przyjazności otoczenia dla zdrowia, środowiska oraz infrastruktury. O nagrodach dla miast-laureatów i wynikach ogłoszonych w ramach „Indeksu Zdrowych Miast” powiedzą przedstawiciele instytucji, które współtworzą inicjatywę.

Pierwszy dzień Kongresu rozpocznie się od uroczystej gali wręczenia nagród dla miast-laureatów „Indeksu Zdrowych Miast”. Następnie przedstawiciele instytucji odpowiedzialnych za tworzenie „Indeksu Zdrowych Miast” opowiedzą o wynikach i nagrodach przyznanych miastom-laureatom.

Drugi dzień Kongresu poświęcony będzie „Indeksowi Wiarygodności Ekonomicznej Polski”. Przedstawiciele ING Banku Śląskiego oraz Konfederacji Lewiatan omówią wyniki tej analizy, w tym stan faktyczny polskiej gospodarki, dominujące trendy oraz wyzwania stojące przed firmami.

Kongres to doskonała okazja do wymiany doświadczeń i nawiązania współpracy międzynarodowej. Uczestnicy uzyskają wyczerpujące informacje o tym, jak wdrażać i monitorować polityki, które zapewnią zrównoważony rozwój miast i gospodarki.

„Wiarygodność ekonomiczna Polski notuje kolejne dramatyczne spadki. Podobnie sytuacja wygląda w innych krajach Grupy Wyszehradzkiej, co jednak nie może być traktowane jako usprawiedliwienie naszych problemów. W tej edycji Indeksu proponujemy więc szereg szczegółowych rekomendacji, które mają poprawić wiarygodność ekonomiczną naszego państwa” – podkreśla Bartłomiej Biga, jeden z autorów Indeksu oraz wiceprzewodniczący Rady Programowej OEES.

Serdecznie zapraszamy na Open Eyes Economy Summit 21-22 listopada. To wyjątkowe wydarzenie w formule hybrydowej, które odbędzie się w Centrum Kongresowym ICE Kraków oraz online. Aktualny program i bilety dostępne są na naszej stronie internetowej: https://kongres.oees.pl/. Nie może Cię tam zabraknąć!

Udział w Open Eyes Economy Summit otworzy Ci nowe horyzonty i pozwoli poznać najnowsze trendy w dziedzinie ekonomii. Wystąpienia wybitnych prelegentów oraz dyskusje panelowe to tylko niektóre z atrakcji czekających na uczestników. Dołącz do nas 21-22 listopada w formule hybrydowej – w Centrum Kongresowym ICE Kraków lub online. Więcej informacji i bilety dostępne są na https://kongres.oees.pl/.


Dystrybucja: pap-mediaroom.pl

You may also like

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ