Home Biznes Nowy terminal cargo w Krakowie – przegląd najnowszych inwestycji w Krakow Airport

Nowy terminal cargo w Krakowie – przegląd najnowszych inwestycji w Krakow Airport

by Wiadomości Kraków
0 comment

Prawie 65 miliardów złotych – taką kwotę polskie banki i SKOK-i udzieliły w formie kredytów gotówkowych w 2022 roku. Według danych Biura Informacji Kredytowej, najczęściej jednorazowy wydatek nie przekraczał 50 tysięcy złotych.

19 czerwca 2023 r. na Międzynarodowym Lotnisku Kraków Airport odbyła się uroczystość podpisania aktu erekcyjnego oraz wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowego terminala cargo. Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk miał zaszczyt uczestniczyć w tym wydarzeniu.

Ministerstwo Infrastruktury zaprasza wszystkich mieszkańców Krakowa do świętowania tej chwili i cieszenia się z nadchodzących zmian. Nowy terminal cargo z pewnością przyczyni się do lepszego i bardziej efektywnego zarządzania lotniskiem.

Poprawa infrastruktury jest konieczna, aby zapewnić wszechstronny rozwój Polski. Przykładem jest budowa nowego terminala cargo na lotnisku w Balicach, która ma na celu umożliwienie rozwoju tego portu lotniczego. Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podkreśla, że inwestycje w infrastrukturę są konieczne w zakresie drogowym, kolejowym i lotniczym.

Terminal cargo zlokalizowany będzie w pobliżu trasy wojewódzkiej nr 774, zaledwie 1 km od obecnego terminala cargo i terminala pasażerskiego. Jego skład będzie obejmował część biurową oraz magazynową o łącznej powierzchni użytkowej 5 600 m2 i kubaturze 39 000 m3 oraz niezbędną infrastrukturę techniczną.

Nowoczesny terminal cargo otworzy możliwości przesyłek wymagających specjalnych warunków, a także przeniesie funkcje realizowane obecnie w istniejącym terminalu cargo przez Straż Graniczną oraz oddział celny. Nowy wjazd na teren portu lotniczego wraz z punktem kontroli bezpieczeństwa oraz przebudowa fragmentu drogi wojewódzkiej nr 774, ułatwią i zwiększą bezpieczeństwo dojazdu do nowego terminala cargo.

Inwestycja w nowy terminal cargo w porcie lotniczym w Krakowie pozwoli na zwiększenie przepustowości do 8 000 t/rok. Dzięki nowej lokalizacji, ruch samochodów ciężarowych zostanie wyprowadzony poza bezpośrednie sąsiedztwo lotniska, co z kolei będzie miało pozytywny wpływ na jakość dojazdu do terminala pasażerskiego.

Firma Mostostal Warszawa będzie wykonywać robót budowlanych w terminalu cargo, o wartości 92 mln zł. Przewidywany czas realizacji wynosi 23 miesiące.

Komunikaty opublikowane w serwisie PAP są prezentowane bez modyfikacji treści, w takiej formie, w jakiej zostały dostarczone przez nadawcę. Odpowiedzialność za ich treść ponosi nadawca komunikatu zgodnie z art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)


Źródło dystrybucji: pap-mediaroom.pl

You may also like

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ