Home Biznes Kraków doładowuje transport miejski – wsparcie finansowe UE

Kraków doładowuje transport miejski – wsparcie finansowe UE

by Wiadomości Kraków
0 comment

Przedsiębiorcy z Podlasia mają ostatnią szansę na skorzystanie z programu regionalnego w ramach perspektywy finansowej 2014-2020. Do 13 kwietnia mikro, małe i średnie firmy z Podlasia mogą starać się o wsparcie na wdrażanie innowacji w sektorze produkcyjnym.

Ministerstwo Infrastruktury ogłosiło, że dodatkowe 44,83 mln zł będzie przeznaczone na inwestycje w transport miejski dla Metropolii Krakowskiej. Środki te wzmocnią dofinansowanie Unii Europejskiej dla dotychczasowo prowadzonych projektów.

Dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Infrastruktury, Metropolia Krakowska będzie mogła zrealizować nowe projekty transportowe. Zwiększone dofinansowanie zapewni szybki i bezpieczny transport miejski mieszkańcom Krakowa.

Wspólne działanie w celu osiągnięcia wspólnych celów zawsze przynosi pozytywne efekty. Dzięki wsparciu finansowemu zarówno od rządu, jak i Unii Europejskiej miasta mają możliwość systematycznego poprawiania infrastruktury. Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podkreślił, jak ważne jest to wsparcie dla miast, w tym dla Krakowa.

Realizacja 6 projektów w Metropolii Krakowskiej oznacza budowę i modernizację linii tramwajowych, zakup taboru tramwajowego i autobusów elektrycznych oraz opracowanie Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej (SUMP) dla Obszaru Funkcjonalnego Myślenic. Łączna wartość projektu to 267 tys. zł, z czego 190 tys. zł to dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Inwestycje finansowane z funduszy europejskich POIiŚ na terenie Małopolski osiągnęły wartość 1,68 mld zł, z czego 667 mln zł stanowią unijne dofinansowanie. Wprowadzone w ramach projektów zmiany mają na celu polepszenie jakości życia mieszkańców Krakowa oraz poprawienie warunków środowiskowych w metropolii – powiedział minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda.

Kraków od wielu lat czerpie korzyści z Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Do tej pory miasto i Metropolia Krakowska uzyskały ponad 667 milionów złotych z unijnych funduszy na wdrożenie szeregu inicjatyw. Świetną wiadomością jest zwiększenie dofinansowania projektów ZIT-owych o 44,8 miliona złotych. Jest to decyzja Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, która umożliwi wykorzystanie oszczędności w innych, równie potrzebnych działaniach, na które zgodził się Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Realizacja projektu Trasy Łagiewnickiej to jeden z najważniejszych w historii Krakowa wydarzeń inwestycyjnych. Inwestycja, realizowana przez spółkę Trasa Łagiewnicka, połączyła południową i zachodnią część miasta. Dodatkowo, w ramach projektu zbudowano linię tramwajową, co w istotny sposób odciążyło komunikacyjne Podgórze, umożliwiając połączenie osiedli Kurdwanowa i Łagiewnik.

PAP SA przekazuje komunikaty bez wprowadzania w ich treści jakichkolwiek zmian, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca jest odpowiedzialny za treść komunikatu zgodnie z postanowieniami art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)


Na podstawie aktualności z serwisu: pap-mediaroom.pl

You may also like

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ