Home Biznes Globalworth powołuje Stamatisa Sapkasa na stanowisko dyrektora finansowego grupy

Globalworth powołuje Stamatisa Sapkasa na stanowisko dyrektora finansowego grupy

by Wiadomości Kraków
0 comment

Stamatis Sapkas będzie raportował bezpośrednio do Dimitrisa Raptisa, CEO Globalworth Group.

„Mam przyjemność poinformować, że Stamatis zostanie nowym dyrektorem finansowym Globalworth. Jest on jednym z naszych najstarszych i najbardziej doświadczonych kolegów związanych z firmą od początku. Był zaangażowany w szereg ważnych projektów (początkowo jako dyrektor inwestycyjny, a potem jako zastępca głównego dyrektora ds. inwestycyjnych), począwszy od giełdowego debiutu spółki w lipcu 2013 roku, transakcji inwestycyjnych w Rumunii, transakcji finansowania kapitałowego i dłużnego oraz przejęcia GPRE w Polsce w 2017 roku. W ostatnich latach zajmował się głównie sprawozdawczością wewnętrzną i zewnętrzną, relacjami inwestorskimi oraz kierowaniem naszymi działaniami w zakresie zrównoważonego rozwoju. Jesteśmy przekonani, że doświadczenie Stamatisa z naszej firmy w połączeniu z jego wcześniejszymi dokonaniami będzie stanowić istotną wartość dla Grupy i skutecznie wprowadzi ją w kolejny etapu rozwoju” – mówi Dimitris Raptis, CEO Globalworth Group.

Stamatis Sapkas ma około 20 lat doświadczenia w doradztwie nieruchomościowym i w inwestycjach. Dołączył do Globalworth w 2013 roku, a wcześniej pracował w zespole nieruchomościowej bankowości inwestycyjnej Citigroup z siedzibą w Londynie oraz w EFG Eurobank Ergasias. Swoją zawodową karierę rozpoczął w Eurobank Properties w Atenach w Grecji. Jego doświadczenie obejmuje transakcje w obszarze fuzji i przejęć, ofert kapitałowych, finansowania dłużnego i kredytów zagrożonych w sektorach nieruchomości i zakwaterowania. Pracował w wielu systemach prawnych w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Posiada licencjat z zarządzania z informatyką z Uniwersytetu w Kent oraz tytuł magistra inżyniera z bankowości i finansów międzynarodowych z Bayes Business School.

„Jestem bardzo podekscytowany kontynuowaniem w firmie Globalworth mojej podróży, która rozpoczęła się w 2013 roku – teraz jako dyrektor finansowy. Od momentu powstania osiągnęliśmy wiele kamieni milowych jako grupa i cieszę się z możliwości dalszej bliskiej współpracy z naszym pełnym sukcesów, zmotywowanym i profesjonalnym zespołem. Globalworth został dominującym inwestorem biurowym w Polsce i Rumunii i jestem szczęśliwy, że mogę mieć wkład w naszą przyszłość” – dodaje Stamatis Sapkas, CFO Globalworth.

O GLOBALWORTH

Globalworth jest giełdową spółką nieruchomościową działającą w Europie Środkowo-Wschodniej, notowaną na alternatywnym rynku inwestycyjnym (AIM) – subrynku głównego parkietu Giełdy Papierów Wartościowych w Londynie. Firma jest czołowym inwestorem sektora biurowego w Europie Środkowo-Wschodniej, dzięki wiodącej pozycji zarówno w Rumunii, jak i w Polsce. Globalworth inwestuje w wysokiej jakości nieruchomości biurowe i parki logistyczne w pierwszorzędnych lokalizacjach, dzięki czemu uzyskuje przychody z wynajmu powierzchni renomowanym najemcom z całego świata. Firma buduje nieruchomości, nabywa je, a także bezpośrednio nimi zarządza. Globalworth posiada portfel aktywów o wartości 3,1 mld euro (według stanu na 30 czerwca 2021 roku). W Rumunii spółka działa w Bukareszcie, Timișoarze, Konstancy i Pitești, z kolei w Polsce w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi i we Wrocławiu.

Źródło informacji: Globalworth

 


Wiadomości dystrybuowane przez: pap-mediaroom.pl

You may also like

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ