Home Biznes Emisja akcji Crowder SA zakończona sukcesem

Emisja akcji Crowder SA zakończona sukcesem

by Wiadomości Kraków
0 comment

Polski startup finansowy, specjalizujący się w inwestycjach w nieruchomości, zakończył udaną publiczną emisję akcji, przyciągając 75 nowych inwestorów i pozyskując ponad 2 miliony złotych.

Crowder SA (www.crowdersa.pl) to polska firma założona przez dr. Grzegorza Mizerskiego oraz doświadczonych ex-menedżerów z polskiego sektora finansowego. Firma wprowadziła na rynek polski platformę do inwestowania społecznościowego dłużnego (crowdleding) – Crowder.pro. Dodatkowo, firma oferuje innowacyjne finansowanie dla deweloperów poprzez wykorzystanie dźwigni finansowej i finansowania pasywnego w ramach autorskiego projektu www.95procent.pl. W skład grupy wchodzi także platforma do tokenizacji aktywów – Crowdex.pro. Crowder SA dąży do osiągnięcia pozycji lidera w crowdlendingu w Europie, na równi z estońskim Estate Guru, który ma ponad 150 tys. inwestorów i wyceniany jest na ponad 170 mln euro.

„Bardzo dziękuję za zaufanie nowym inwestorom. Wśród nich znalazł się np. Marek Zmysłowski – polski wizjoner biznesu, Piotr Baran, szef firmy deweloperskiej PCG z ponad 30-letnim doświadczeniem czy Rozsądni Bracia sp. z o.o., którą stworzyli bracia Robert, Michał i Piotr Kiereś, zajmujący się biznesem deweloperskim od ponad 20-lat” – dodaje Mizerski. „Nie mogę zagwarantować tak wysokiej stopy zwrotu, jaką osiągnęli inwestorzy seed z EstateGuru (szacujemy ją na ponad 850% średniorocznie), ale mogę zagwarantować, że zrobimy wszystko, aby zrealizować naszą strategię rynkową” – podkreśla dr Mizerski.

Polski fintech oferujący innowacyjne możliwości inwestycyjne w obszarze nieruchomości zakończył publiczną emisję akcji, pozyskując 75 nowych akcjonariuszy i ponad 2 mln zł.

Crowder SA to polska spółka, która uruchomiła platformę do inwestowania społecznościowego dłużnego (crowdleding) – Crowder.pro. Spółka oferuje także finansowanie dla deweloperów z wykorzystaniem dźwigni finansowej i finansowania pasywnego w ramach autorskiego projektu www.95procent.pl. Ambicją Crowder SA jest dogonienie estońskiej Estate Guru – lidera crowdlendingu w Europie, który posiada ponad 150 tys. inwestorów i został wyceniony na ponad 170 mln euro.

„Spółka pracuje nad wdrożeniem unikatowego modelu biznesowego, którego centralnym elementem jest finansowanie grupowe w szeroko pojęty rynek nieruchomości i wykorzystywanie siły drobnych inwestorów. Tak właśnie działa Crowder.pro, który jest w procesie pozyskiwania zezwolenia od KNF na kontynuowanie działalności zawieszonej 10 listopada 2023 roku” – dodaje Grzegorz Mizerski.

Crowder.pro zamierza być liderem na polskim rynku crowdlendingowym, który szacowany jest na kilkaset tysięcy aktywnych inwestorów i kilka mld złotych rocznie. Jednak crowdlending to tylko jeden z obszarów biznesowych, ponieważ Crowder SA planuje wykorzystać swoje unikatowe know-how do uruchomienia zagranicznego REIT oraz własnego wehikułu inwestycyjnego w formie alternatywnej spółki inwestycyjnej (ASI).

„Jest to przemyślana strategia rynkowa, która wykorzystuje duży rynek nieruchomości, zmiany w prawie, efekty synergii kosztowej i produktowej w grupie oraz mechanizmy generowania marży przez deweloperów i siły >>dobrego długu<<” – podkreśla dr Mizerski. Będziemy w stanie organizować finansowanie wybranych projektów deweloperskich w formule 5%-95%, czyli wystarczy, że deweloper będzie miał udział własny na poziomie ok. 5% budżetu projektu. Resztę – dostarczy Crowder SA” – tłumaczy. „Dzięki takiemu finansowaniu deweloper będzie mógł realizować większą skalę inwestycji i osiągnąć wyższy wskaźnik efektywności kapitału własnego ROE, a nasi inwestorzy będą otrzymywać atrakcyjne stopy zwrotu – znacząco wyższe niż na lokacie bankowej” – dodaje Grzegorz Mizerski.

Polski fintech Crowder SA zakończył publiczną emisję akcji, pozyskując 75 nowych akcjonariuszy i ponad 2 mln zł. Spółka oferuje unikatowe możliwości inwestycyjne w szeroko pojętym rynku nieruchomości.

Crowder SA to polska spółka prowadzona przez dr. Grzegorza Mizerskiego i zespół doświadczonych ex-menedżerów z polskich instytucji finansowych, oferująca finansowanie grupowe w szeroko pojętym rynku nieruchomości i wykorzystywanie siły drobnych inwestorów. Spółka planuje uruchomić zagraniczny REIT oraz własny wehikuł inwestycyjny w formie alternatywnej spółki inwestycyjnej (ASI).

„Pracujemy nad koncepcją wystandaryzowanego produktu inwestycyjnego opartego o rynek nieruchomości – dla przeciętnego >>Kowalskiego<<. O kapitał inwestycyjny jesteśmy spokojni – twierdzi prezes Crowder SA. – Rozpoczynamy bowiem współpracę z największym brokerem ubezpieczeniowym w Polsce – Unilink SA: tworzymy hub inwestycyjny oraz klub inwestora dedykowany społeczności skupionej wokół Unilink SA. Docelowo nasze produkty inwestycyjne planujemy wprowadzić do sieci dystrybucji tej multiagencji, w której jest już ponad 2 mln klientów korzystających z ubezpieczeń oferowanych przez agentów. Dodatkowo budujemy też własną sieć sprzedaży bezpośredniej, która będzie pozyskiwać kapitał na projekty w grupie”.

„RentInvesto.app – to będzie rewolucja inwestowania w rynek nieruchomości komercyjnych w Polsce i jedna z pierwszych tego typu aplikacji w Europie” – twierdzi dr Mizerski. „Z pozycji smartfona każdy łatwo będzie mógł zainwestować drobną kwotę, np. 500 zł, w grupowy zakup mieszkania w Krakowie, Pradze czy w Dublinie – bo mamy ambicje międzynarodowe – i czerpać proporcjonalne zyski z jego wynajmu. Wypłaty będą miesięczne. Dodatkowo inwestor otrzyma swoją część zysku wynikającą ze wzrostu wartości tego mieszkania w czasie –  już po jego sprzedaży. Aplikacja jest w produkcji i pojawi się na rynku w II połowie roku najpierw w Polsce, a później wersji zagranicznej” – dodaje Grzegorz Mizerski.


Wiadomość pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

You may also like

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ