Home Biznes American Heart of Poland podpisała umowę na zakup 100 proc. akcji Scanmedu

American Heart of Poland podpisała umowę na zakup 100 proc. akcji Scanmedu

by Wiadomości Kraków
0 comment

Grupa American Heart of Poland (wspierana przez Gruppo San Donato Italy i GKSD Srl) zwiększa swoją obecność na rynku poprzez przejęcie kontroli nad Grupą Scanmed w Polsce, która obejmuje ponad 30 placówek medycznych, w tym szpitale wielospecjalistyczne, oddziały kardiologiczne oraz sieć poradni podstawowej opieki zdrowotnej i ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, wcześniej kontrolowaną przez Abris Capital Partners.

American Heart of Poland przejęło Grupę Scanmed – AHP, specjalizującą się w skoordynowanej diagnostyce, leczeniu i rehabilitacji chorób cywilizacyjnych. Połączenie zwiększyło wielkość działalności AHP w sektorze publicznej opieki zdrowotnej i zasięg terytorialny, umożliwiając opiekę medyczną dla 500 000 pacjentów rocznie. Ta transakcja stanowi kolejny krok w rozwoju American Heart of Poland, wspieranego przez wiodącą europejską grupę medyczną – Gruppo San Donato.

Po połączeniu obie grupy będą świadczyły usługi medyczne w 7 szpitalach wielospecjalistycznych, 35 oddziałach szpitalnych, 5 ośrodkach rehabilitacyjnych (z ponad 3 tysiącami łóżek szpitalnych), oraz w 42 poradniach ambulatoryjnych i dwóch ośrodkach badawczo-rozwojowych. Dodatkowo będą prowadziły szpital weterynaryjny AMVET w Krakowie.

American Heart of Poland, zbliżając się do 25-lecia swojej działalności, systematycznie zwiększa liczbę placówek. Od 2022 roku zarządza szpitalem w Drawsku Pomorskim, a od ubiegłego roku także szpitalem wieloprofilowym w Sztumie. Przejęcie kontroli nad Grupą Scanmed to kolejny ważny etap realizacji strategii rozwoju American Heart of Poland, umacniając jej wiodącą pozycję w zaawansowanej opiece medycznej, badaniach i edukacji medycznej na kontynencie.

Scanmed, będący wiodącym operatorem medycznym, oferuje szeroki zakres usług medycznych w blisko 40 lokalizacjach w Polsce. Działalność Scanmed obejmuje podstawową opiekę zdrowotną, ambulatoryjną opiekę specjalistyczną oraz leczenie szpitalne, w tym kompleksową diagnostykę i leczenie chorób układu krążenia. Grupa Scanmed prowadzi trzy szpitale wielospecjalistyczne oraz specjalistyczne szpitale jednoprofilowe w dziedzinach takich jak gastroenterologia, okulistyka i ortopedia. Dodatkowo, centra medyczne Grupy Scanmed oferują pacjentom dostęp do podstawowej opieki zdrowotnej, nowoczesnej diagnostyki i ambulatoryjnej opieki specjalistycznej.

American Heart of Poland oferuje kompleksową opiekę medyczną w ponad 20 ośrodkach medycznych, w ramach publicznego systemu opieki zdrowotnej. Dzięki szerokiemu zakresowi usług, pacjenci mają dostęp do wysokiej klasy procedur medycznych, takich jak zabiegi wieńcowe, zaburzenia rytmu i przewodzenia oraz niewydolność serca. AHP koncentruje się na edukacji zdrowotnej, profilaktyce, diagnostyce, leczeniu i rehabilitacji w zakresie chorób cywilizacyjnych. Co roku podmioty należące do AHP przeprowadzają 73 000 hospitalizacji.

Gruppo San Donato jest największą włoską prywatną grupą z branży opieki zdrowotnej oraz wiodącą europejską grupą specjalizującą się w opiece doraźnej, edukacji medycznej i badaniach. Posiada 136 placówek medycznych, wiodące na świecie szpitale z działalnością dydaktyczną i badawczą, a także Uniwersytet Vita Salute San Raffaele w Mediolanie z 22 programami magisterskimi i kształceniem na poziomie doktoranckim. Przeprowadza również badania medyczne plasujące się w pierwszej dziesiątce na świecie (według cytowań badań medycznych) i jest pionierem terapii genowej i komórkowej na całym świecie. Gruppo San Donato leczy ponad 5,8 miliona pacjentów rocznie i zatrudnia ponad 28 000 pracowników.

GKSD zarządza różnorodnym portfelem włoskich spółek, które tworzą wartość dla swoich interesariuszy poprzez wykorzystanie unikalnej wiedzy i doświadczenia. Firma skupia się na różnych sektorach, takich jak nieruchomości, inżynieria, energia, zakupy oraz doradztwo w opiece zdrowotnej.

„Bardzo dobrej jakości, powszechnie dostępne leczenie w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia to przyszłość publicznego systemu opieki zdrowotnej w Polsce, a rozwijająca się American Heart of Poland czuje się odpowiedzialnym partnerem tego systemu”.

„Jesteśmy przekonani, że przy wsparciu Grupy GKSD i GSD w rozwoju infrastruktury medycznej, szkoleniu kadr, promocji badań naukowych wspierających rozwój AHP, Polska stanie się liderem w dziedzinie innowacji medycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. W ramach naszego programu inwestycyjnego AHP przewiduje nakłady przekraczające 1 miliard złotych, które poprawią jakość i dostępność usług medycznych w publicznym systemie opieki zdrowotnej w Polsce”.

„Jesteśmy zachwyceni dalszym rozszerzaniem naszej działalności w Polsce, a także nie możemy się doczekać postępu w badaniach medycznych i programach edukacyjnych. Polska jest ważną gospodarką i GSD jest zachwycone dalszą ekspansją w kraju w celu poprawy jakości opieki za pośrednictwem American Heart of Poland”.

„Polska stanowi ważną część strategicznego planu rozwoju Grupy i jesteśmy bardzo podekscytowani dalszą ekspansją, która będzie przyczyniać się do poprawy jakości opieki zdrowotnej obywateli Polski. Polska jest rosnącą gospodarką, która jest nie tylko interesująca z punktu widzenia inwestycji w opiekę zdrowotną, ale także bardzo interesującym rynkiem dla innych sektorów, na których koncentruje się GKSD, w tym technologii środowiskowych i zielonej energii, rozwoju infrastruktury, edukacji i sektora technologii”.

„W ciągu ostatnich trzech lat wspieraliśmy budowanie wszechstronnego, regionalnego dostawcy wysokiej jakości usług medycznych w Polsce. Połączenie naszej wiedzy specjalistycznej w zakresie ESG oraz wiedzy o sektorze opieki zdrowotnej pozwoliło nam prowadzić proces zmiany w kierunku najlepszych w swojej klasie usług medycznych i doświadczenia dla pacjentów, a także skupić się na wdrożeniu najwyższych standardów ESG. Współpraca z doświadczonymi menadżerami i najwyższej klasy zespołem medycznym Scanmed była dla nas zaszczytem. Jesteśmy pewni, że będą mieli oni okazję wnieść ogromny wkład w dalszy rozwój American Heart of Poland, nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie”.

Adam Szlachta, prezes zarządu American Heart of Poland i dyrektor finansowy, skomentował:

Kamel Ghribi, prezes GKSD Investment Holding, wiceprezes Gruppo San Donato i przewodniczący Rady Nadzorczej American Heart of Poland, powiedział:

Paolo Rotelli, prezydent Uniwersytetu Vita-Salute San Raffaele i wiceprezes Gruppo San Donato, skomentował:

Masroor Haq, dyrektor ds. Inwestycji Strategicznych w GKSD – Gruppo San Donato oraz członek Rady Nadzorczej American Heart of Poland, powiedział:

Paweł Gieryński, partner zarządzający w Abris Capital Partners, dodał:

Transakcja przejęcia kontroli nad Scanmed wymaga zgody prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

AHP wspierali: PwC, BNP Paribas i GKSD Advisory (Doradcy Finansowi), natomiast Kancelaria Rymarz, Zdort, Maruta, Wachta, Gasiński, Her i Wspólnicy zapewniła kompleksowe wsparcie prawne. Transakcje w zakresie finansowania wsparły banki: BNP Paribas, Citi Handlowy, mBank, Pekao S.A, PKO BP. (kolejność alfabetyczna)


Pochodzenie informacji: pap-mediaroom.pl

You may also like

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ