Home Biznes Nowa obwodnica Zabierzowa – realizacja zmiany przepustowości miasta

Nowa obwodnica Zabierzowa – realizacja zmiany przepustowości miasta

by Wiadomości Kraków
0 comment

Tworzenie Nowych Gier w Szkole Gospodarki Cyfrowej Junior

Młode pokolenie dziewcząt i chłopców w dużej części jest zorientowane na gaming. Równie fascynujące jak sama rywalizacja może być tworzenie nowych gier. Tym właśnie zajęła się Szkoła Gospodarki Cyfrowej Junior podczas kolejnych zajęć, w Kinguin Esports Performance Center. W zajęciach wzięli udział uczniowie i uczennice jednej z podwarszawskich szkół podstawowych.

Uczestnicy mieli okazję poznać różnorodne techniki tworzenia gier, korzystając m.in. z platformy Scratch. Przy wykorzystaniu Scratcha uczniowie stworzyli własne gry, które zostały zaprezentowane pozostałym uczestnikom zajęć.

Podczas zajęć uczniowie mieli okazję poznać następujące techniki tworzenia gier:

  • Gry typu platformówka
  • Gry logiczne
  • Gry typu memory
  • Gry typu side scroller

Podsumowując, uczniowie mieli okazję poznać różne techniki tworzenia gier, a także stworzyć i zaprezentować swoje własne gry. Zajęcia te dostarczyły uczniom i uczennicom wyjątkowej okazji do kreatywnego wykorzystania wiedzy zdobytej w szkole oraz do zabawy i nauki, jednocześnie.

Realizacja inwestycji

Realizacja tej inwestycji przyniesie wymierne korzyści w postaci:

  • poprawy warunków przejazdu dla ruchu tranzytowego w aglomeracji krakowskiej
  • zwiększenia komfortu jazdy
  • poprawy bezpieczeństwa ruchu

Zrealizowanie obwodnicy Zabierzowa zapewni również swobodny przejazd lokalnym mieszkańcom oraz turystom, którzy odwiedzają okolicę w celach rekreacyjnych. Inwestycja ta to ważny krok w kierunku rozwoju infrastruktury transportowej w województwie małopolskim.

Komunikat PAP dot. ruchu tranzytowego przez Zabierzów

Drogą krajową nr 79, która przebiega przez Zabierzów, prowadzi tranzyt pomiędzy Krakowem a zachodnią Małopolską i województwem śląskim. Według ostatniego pomiaru ruchu przez tę miejscowość przejeżdża średnio 21,4 tys. pojazdów na dobę. Z powodu dużego natężenia ruchu mieszkańcy i władze samorządowe zabiegali o obwodnicę. Jej wybudowanie umożliwi wyprowadzenie ruchu tranzytowego z centrum miejscowości, poprawiając bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców.

Informacje dodatkowe

  • Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę.
  • Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.
  • Komunikaty są oznaczone jako PAP.

Mieszkańcy Zabierzowa mogą być zadowoleni z wybudowania obwodnicy, która poprawi jakość ich życia. Będzie to dla nich ogromna ulga, a także oznaczać bezpieczeństwo. Dzięki temu lepiej będą mogli cieszyć się spokojem i wygodą swojego miasta.


Treść pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

You may also like

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ