Home Biznes Bratanki w Zakopanem – rośnie zainteresowanie węgierskich turystów zimowym wypoczynkiem w Polsce

Bratanki w Zakopanem – rośnie zainteresowanie węgierskich turystów zimowym wypoczynkiem w Polsce

by Wiadomości Kraków
0 comment

Nocowanie.pl eksperci zauważyli, że zagraniczni turyści, szczególnie z Węgier, coraz chętniej wybierają Polskę jako cel swoich wakacyjnych podróży. Przyciągają ich nie tylko ciekawe oferty i nowoczesne obiekty, ale także umiarkowane ceny i smaczna kuchnia. W tej zimie turyści z Węgier odwiedzali Zakopane i Kraków, wykazując się chęcią płacenia za nocleg więcej niż rodzimi turyści.

Według danych węgierskiej platformy Szallas.hu, liczba węgierskich turystów odwiedzających Polskę zimą wzrosła o niemal 50% w porównaniu z poprzednim rokiem.

„Język węgierski w czasie naszych ferii najczęściej słyszymy w Zakopanem, gdzie wybrał się co trzeci rezerwujący z Węgier. Sporą popularnością wśród naszych bratanków cieszy się też Kraków” – mówi Agnieszka Rzeszutek, ekspert Nocowanie.pl.

Według moich obliczeń, Węgrzy planują wydać więcej pieniędzy na zimowy wyjazd niż Polacy. Średnia cena za noc dla każdej osoby, na podstawie rezerwacji, wynosi 146,79 złotych dla Węgrów, co oznacza o blisko 35 złotych więcej niż dla Polaków (średnia 112 złotych).

Platforma hotel.cz przyciąga nie tylko polskich turystów, ale także Czechów, którzy średnio płacą 126,70 złotych za nocleg, oraz użytkowników revngo.com ze Słowacji, którzy płacą 124 złote. Liczba naszych sąsiadów w górach utrzymuje się na stałym poziomie, jednakże w porównaniu z zeszłym rokiem, mniej jest rezerwacji ze strony Węgrów, a także zauważalny spadek rezerwacji Chorwatów przez revngo.com. Może to być spowodowane różnicą w cenach, ponieważ turyści z Chorwacji płacą średnio 110 złotych za nocleg w polskich obiektach.

„Jako że poprzedni sezon letni i dobiegający końca czas ferii zimowych nie zaliczają się do najbardziej udanych dla lokalnej branży turystycznej, hotelarze coraz odważniej spoglądają w kierunku turystów zagranicznych” – zauważa Rzeszutek.

Podróżujący z Europy Środkowo-Wschodniej odwiedzają nie tylko Zakopane i Kraków, ale także Karpacz i Trójmiasto.

Co więcej, goście z Europy zazwyczaj nie mają specjalnych wymagań i rzadko skarżą się. Dla nich najważniejsza jest czystość, wygoda i rozsądna cena, które znajdują i chwalą w Polsce.

„Opinie zbierane przez naszych partnerów od zagranicznych gości absolutnie nie dziwią. Polskie ceny są dla Europejczyków bardzo konkurencyjne, ale to jakość bazy i jej wysoki standard są atutami wypoczynku w Polsce. Dysponujemy znaczącą liczbą stosunkowo młodych obiektów, dzięki czemu baza noclegowa w Polsce jest w lepszym stanie niż w wielu krajach za granicą, a dodatkowo właściciele obiektów zabiegając o gości, także tych zagranicznych, inwestują w remonty, te mniejsze i generalne, rozbudowują się, szukają pomysłów na nowoczesną aranżację przestrzeni” – podkreśla ekspert Nocowanie.pl.

Badanie przeprowadzone przez Nocowanie.pl pokazało, że coraz więcej właścicieli obiektów docenia potencjał tkwiący w portfelach zagranicznych gości. Co dziesiąty z nich aktywnie zabiega o turystów spoza Polski, tłumacząc materiały reklamowe i oferty oraz zapewniając obsługę w językach obcych. Usuwanie barier językowych może przyczynić się do poprawy doświadczeń zagranicznych turystów.


Treść pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

You may also like

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ