Home Biznes Lądowa turbina wiatrowa o największej jak dotąd średnicy w Wietnamie zostanie zainstalowana w ramach projektu farmy wiatrowej Hai Anh

Lądowa turbina wiatrowa o największej jak dotąd średnicy w Wietnamie zostanie zainstalowana w ramach projektu farmy wiatrowej Hai Anh

by Wiadomości Kraków
0 comment

Nowe centrum w Krakowie jest kluczowym krokiem firmy ActiveCampaign w jej globalnej strategii rozwoju i wzmacniania kompetencji technologicznych.

DONG HA, Wietnam, 23 lutego 2024 r./PRNewswire/ — Spółka Electric Wind Power („Spółka”, SHA:688660), podmiot zależny Shanghai Electric (SEHK:2727, SSE:601727) – wiodący chiński producent urządzeń z zakresu lądowej energetyki wiatrowej i jeden z największych chińskich producentów urządzeń z zakresu morskiej energetyki wiatrowej – podpisała ostatnio umowę na dostawę zaawansowanych turbin wiatrowych partnerom joint venture, Hai Anh Wind Power, IPC Construction Joint Stock Company (IPC E&C) i Asia Industrial Technology Joint Stock Company (ACIT), w ramach projektu farmy wiatrowej Hai Anh w prowincji Quang Tri w Wietnamie. Farma wiatrowa o zainstalowanej mocy 40 MW obejmie obszar 855,25 hektarów i będzie wykorzystywać osiem turbin wiatrowych WH5.25-172, przyczyniając się do transformacji w kierunku zielonej energii w Azji Południowo-Wschodniej.

Electric Wind Power, mająca duże doświadczenie w międzynarodowej współpracy, wprowadziła swoją najnowocześniejszą technologię i produkty związane z energią wiatrową do projektu farmy wiatrowej Hai Anh. Dzięki swojej globalnej strategii rozwoju zielonej energii firma ułatwia międzynarodowy przepływ czystej i efektywnej energii, jednocześnie zwiększając dostawy energii w krajach partnerskich. W ten sposób firma przyczynia się do optymalizacji lokalnej struktury zużycia energii oraz wspiera ekologiczny i niskoemisyjny rozwój na całym świecie.

Projekt farmy wiatrowej Hai Anh to pierwszy projekt wietnamski firmy Electric Wind Power. Wykorzystuje on turbinę wiatrową Electric Wind Power WH5.25-172, która ma największą średnicę spośród lądowych turbin wiatrowych dostępnych na rynku wietnamskim. Dzięki wysokości środka piasty wynoszącej 125 metrów, projekt może się pochwalić największą mocą pojedynczej maszyny i najwyższą wysokością środka piasty spośród wszystkich międzynarodowych projektów lądowych Spółki. Podpisując umowę na ten projekt, Electric Wind Power kontynuuje swoje wsparcie dla chińskiej Inicjatywy Pasa i Drogi, jednocześnie aktywnie promując ekologiczny rozwój. Innym modelowym projektem, który świadczy o ponadnarodowym wymiarze energetycznym Spółki, jest budowa Senj Wind Power Project w Chorwacji – największego projektu lądowej energetyki wiatrowej na Bałkanach.

Wietnam niedawno doświadczył szybkiego rozwoju gospodarczego i ma ogromny potencjał dalszego wzrostu, co pociąga za sobą wysokie zapotrzebowanie na energię elektryczną. Zgodnie z najnowszym krajowym planem energetycznym, Wietnam będzie rozwijać energię odnawialną, aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na energię elektryczną i stopniowo zmniejszać udział energii cieplnej.

W ostatnich latach zanieczyszczenie energią węglową stanowiło poważny problem w niektórych regionach Wietnamu. W związku z tym, wietnamski rząd postanowił stymulować ekologiczne ożywienie gospodarcze po pandemii poprzez priorytetowe traktowanie kwestii rozwoju energii odnawialnej. Planuje się zwiększenie udziału energii odnawialnej, w tym energii wiatrowej, która ma bogate rezerwy w Wietnamie. Prognozowany jest znaczący wzrost, tworzący ogromny potencjał na rynku zielonej energii.

Pod koniec marca 2024 roku zostaną dostarczone elementy kotwiące w ramach projektu farmy wiatrowej Hai Anh. Pierwsza partia czterech turbin wiatrowych zostanie dostarczona na początku czerwca 2024 roku, a kolejna partia czterech turbin w połowie czerwca. Stawianie turbin wiatrowych zostanie zakończone do końca sierpnia 2024 roku, a ukończenie projektu i podłączenie turbin do sieci ma nastąpić do listopada 2024 roku.

Shanghai Electric Group Company Limited (SEHK: 2727, SSE: 601727) jest globalnym dostawcą ekologicznych, inteligentnych rozwiązań systemowych klasy przemysłowej. Firma koncentruje się na inteligentnej energii, inteligentnej produkcji i integracji inteligencji cyfrowej, dążąc do osiągnięcia szczytowej emisji dwutlenku węgla przed rokiem 2030 i neutralności węglowej przed rokiem 2060.

Shanghai Electric rozwija niskoemisyjne technologie i promuje transformację cyfrową poprzez innowacje w ekosystemie przemysłowym, we współpracy z globalnymi partnerami. Firma planuje również produkcję nowych urządzeń energetycznych i lokalizację wysokiej klasy sprzętu, aby zyskać pozycję lidera na rynku międzynarodowym.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Electric Wind Power i Shanghai Electric, odwiedź stronę https://www.shanghai-electric.com/group_en/.

Możesz zobaczyć zdjęcie największej wiatrakowej turbiny na lądzie w Wietnamie pod tym linkiem: https://mma.prnewswire.com/media/2346128/Vietnam_s_Largest_Diameter_Onshore_Wind_Turbine_Date_Will_Be_Installed.jpg


Źródło wiadomości: pap-mediaroom.pl

You may also like

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ