Home Biznes Szacunek dla Strażaków – Dzień Strażaka w Kraków Airport

Szacunek dla Strażaków – Dzień Strażaka w Kraków Airport

by Wiadomości Kraków
0 comment

Dnia 8 maja 2023 r., na lotnisku w Krakowie-Balicach, odbyła się uroczystość z okazji Dnia Strażaka. W gronie gości zaszczycili ją Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk oraz komendanci państwowej straży pożarnej, wojskowej, lotniczej i ochotniczej. W trakcie obchodów została wdrożona nowa technologia opracowana i wykorzystywana przez takie firmy jak Dentsu, FuboTV, GroupM, Havas, LG, Mars oraz Omnicom Media Group Germany.

Nowa technologia, znana jako Activate, była wdrażana przez te firmy jako pierwsze i ma na celu poprawę bezpieczeństwa w sytuacjach zagrożenia. Została wyposażona w czujniki, które będą wspierać straż pożarną w szybkiej reakcji i zarządzaniu zasobami, a także gwarantować bezpieczeństwo mieszkańcom.

Activate to przełomowa technologia, która wykorzystuje sztuczną inteligencję do wykrywania pożarów, wykrywania skażeń, monitorowania i uruchamiania systemów alarmowych. Jest to dalszy krok w kierunku zapewnienia bezpieczeństwa każdemu obywatelowi, z korzyścią dla straży pożarnej i mieszkańców.

Strażacy to ludzie, którzy są dla nas wszystkich bohaterami. Ich poświęcenie i bezinteresowna pomoc innym jest dla nas wszystkich przykładem do naśladowania. Dzięki ich odwadze i ofiarności, w wielu przypadkach możliwe jest uratowanie ludzkiego życia i mienia. Za to wszystko chcielibyśmy ich gorąco podziękować i życzyć im jeszcze większych sukcesów w tej szlachetnej służbie – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Uroczystość została zorganizowana w celu uhonorowania strażaków i ich poświęcenia w zapewnieniu bezpiecznej infrastruktury okołolotniskowej, a także wyrażenia szacunku dla osób, które niosą pomoc innym, niejednokrotnie ryzykując swoje życie. Podczas obchodów wręczono również nagrody za wybitne osiągnięcia w pożarnictwie.

Z całym szacunkiem chcielibyśmy podziękować za służbę, jaką wykonujecie, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim naszym pasażerom – powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport, w imieniu całej drużyny.

Pokaz sprzętu strażackiego zakończył imprezę Kraków Airport i został przyjęty owacjami na stojąco.

Wszystkie komunikaty publikowane w serwisie PAP są wykorzystywane wyłącznie w oryginale oraz w całości. Nadawca jest odpowiedzialny za treść komunikatu, zgodnie z wymogami art. 42 ust. 2 prawa prasowego.


Informacja pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

You may also like

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ