Home Biznes Seniorzy na drodze do bezpiecznej jazdy!

Seniorzy na drodze do bezpiecznej jazdy!

by Wiadomości Kraków
0 comment

Przywódcy gospodarczy i eksperci zgodnie stwierdzili, że mapa akcyzowa na wyroby tytoniowe przyniosła zarówno stabilne dochody dla budżetu, jak i przewidywalność biznesu. Co więcej, okazała się skuteczna w ograniczaniu sprzedaży najtańszych papierosów, jak wynika z dyskusji, która odbyła się podczas kongresu Dialog o Gospodarce 2023.

Ministerstwo Infrastruktury zachęca wszystkich seniorów do udziału w wyjątkowej akcji „Senior na drodze do… bezpieczeństwa!”, która promuje prawidłowe postawy i zachowania na drogach. Kampanie informacyjno-edukacyjne, realizowane od 2016 roku, są dostosowane do potrzeb i możliwości osób powyżej 60 roku życia. Szkolenia BRD dostępne są w całej Polsce, a ich realizacja potrwa do listopada 2023 roku.

Pomimo postępującego starzenia się społeczeństwa, wciąż należy zwiększyć poziom bezpieczeństwa na drogach. Zapraszamy wszystkie osoby powyżej 60 roku życia na warsztaty „Senior na drodze do… bezpieczeństwa!”, gdzie będą mieli okazję odświeżyć swoją wiedzę na temat przepisów ruchu drogowego oraz bezpiecznego zachowania się na drodze. Pamiętajmy, że zwiększona świadomość potencjalnych zagrożeń na drodze może zmniejszyć liczbę ofiar wypadków drogowych. Dołączcie do nas i bądźcie bezpieczni!

Minister Infrastruktury Tomasz Tomala uczestniczył w warsztatach w Skawinie, gdzie podziękował seniorom za ich liczne przybycie. Zwracając się do nich, Minister powiedział: „Celebrowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest dla nas ważne. Dzisiaj skupiamy się na seniorach, którzy będą mogli zaktualizować swoją wiedzę na temat współczesnego, dynamicznego ruchu drogowego oraz przećwiczyć wiele zdarzeń, które mogą się zdarzyć na drodze. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach to odpowiedzialność każdego – kierowcy, rowerzysty czy pieszego”.

Minister Infrastruktury Tomasz Tomala przybył do Skawiny, by wziąć udział w warsztatach. Zgromadzeni seniorzy zostali przez niego gorąco powitani oraz podziękowani za ich obecność. Minister zwrócił się do nich z apelem o dbanie o bezpieczeństwo na drogach. Mówił, że podczas warsztatów będą oni mogli zaktualizować swoją wiedzę dotyczącą ruchu drogowego, a także ćwiczyć różne sytuacje, które mogą się wydarzyć. Przypomniał również, że bezpieczeństwo na drodze to odpowiedzialność każdego użytkownika.

Podczas zajęć seniorzy zostaną poinformowani na temat zagrożeń w ruchu drogowym, skutków niedotrzymywania przepisów, a także zasad pierwszej pomocy przedmedycznej. Omówione zostaną również wytyczne dotyczące korzystania z elementów odblaskowych oraz wyposażenia rowerów. Seniorzy dowiedzą się również o zmianach fizjologicznych związanych ze starzeniem się, a także o skutkach ubocznych stosowania niektórych leków, które mogą wpływać na zdolność do prowadzenia pojazdów.

Na warsztatach seniorzy będą mieli okazję bezpłatnie skorzystać z profesjonalnego symulatora jazdy, aby sprawdzić swoje reakcje w zmiennych sytuacjach drogowych. Zajęcia będą prowadzone przez wykwalifikowanych wykładowców BRD oraz policjantów z lokalnych Wydziałów Ruchu Drogowego.

Dzięki szkoleniu seniorzy będą bardziej świadomi zagrożeń na drodze i lepiej przygotowani do podejmowania decyzji w trudnych sytuacjach. Skuteczne działania edukacyjne mają na celu zmianę postaw i zachowań wśród starszych uczestników ruchu drogowego, co z kolei przyczyni się do zmniejszenia liczby wypadków oraz ofiar śmiertelnych wśród seniorów.

Każdego roku liczba seniorów na drogach wzrasta, dlatego ważne jest, aby wszyscy uczestnicy ruchu drogowego, bez względu na wiek, zdawali sobie sprawę z istniejących zagrożeń i postępowali zgodnie z przepisami ruchu drogowego.

Akcję wspierać będą Policja i Żandarmeria Wojskowa.

Wszystkie szczegóły dotyczące planu zajęć są dostępne na stronie www.seniornadrodze.pl.

Komunikaty opublikowane w serwisie PAP zostaną przekazane bez jakichkolwiek zmian w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca odpowiada za treść komunikatu zgodnie z art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)


Treść pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

You may also like

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ