Home Biznes Świętujmy sukces 8. Krakowskiej Bazy Lotnictwa Transportowego!

Świętujmy sukces 8. Krakowskiej Bazy Lotnictwa Transportowego!

by Wiadomości Kraków
0 comment

Andrzej Adamczyk, Minister Infrastruktury, uczestniczył w uroczystych obchodach Święta 8. Krakowskiej Bazy Lotnictwa Transportowego. Obchody odbyły się w Muzeum Lotnictwa w Krakowie, które w 2023 r. świętować będzie sześćdziesiąt lat istnienia.

Minister udzielił swojego wsparcia szefostwu bazy lotniczej w podziękowaniu za ich zaangażowanie w rozwój lotnictwa transportowego w Polsce.

Wszystkim osobom, które wspierają bezpieczeństwo w Polsce, należy się szacunek. Jako Państwo powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby wspierać ich pracę. Szczególnie dziś, kiedy żyjemy w czasach niepokoju, ofiarna służba tych, którzy chronią transport lotniczy, jest niezwykle cenna – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Baza Lotnictwa Transportowego im. płk. pil. Stanisława Jakuba Skarżyńskiego stanowi ważny element Sił Powietrznych. Posiada ona zdolność do zabezpieczenia i realizacji lotów wszystkich rodzajów sił zbrojnych, wspierając zarówno sojuszników, jak i własne siły w celu zapewnienia bezpieczeństwa w okresie pokoju, kryzysu i wojny.

W Muzeum Lotnictwa w Krakowie znajdziemy eksponaty odnoszące się do jednego z najstarszych na świecie lotnisk wojskowych, które powstało na terenach dawnego lotniska Rakowice-Czyżyny w 1963 roku.

Wszelkie treści publikowane w serwisie PAP przyjmują postać dostarczoną przez nadawcę i mogą być wykorzystywane bez jakichkolwiek zmian. Zgodnie z art. 42 ust. 2 ustawy prawa prasowego, nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść.


Informacja dystrybuowana przez: pap-mediaroom.pl

You may also like

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ