Home Społeczeństwo i polityka Unijne wsparcie Małopolski na lata 2021-2027: przygotowania w toku!

Unijne wsparcie Małopolski na lata 2021-2027: przygotowania w toku!

by Wiadomości Kraków
0 comment

Krościenko, Miechów, Stary Sącz, Proszowice, Myślenice, Zator, Gorlice – to tylko niektóre z miejscowości, w których odbywają się spotkania dotyczące nowego, pięcioletniego programu Funduszy Europejskich dla Małopolski 2021-2027. Wszystko po to, by lepiej przygotować się do wykorzystania ich na lokalnym poziomie. „Rozgrzewka z Funduszami Europejskimi” pomaga zrozumieć, jakie możliwości daje nam to wspólne zadanie.

Rozgrzewki zapewniają mieszkańcom wygodny i przejrzysty sposób na pozyskanie informacji o środkach unijnych, planowanych konkursach oraz naborach wniosków o dofinansowanie. Aby w pełni wykorzystać potencjał jaki oferuje Małopolska, w ramach kolejnego rozdania środków unijnych, wszyscy zainteresowani mogą skorzystać z 2,7 mld euro. Z ich pomocą możliwe jest wsparcie samorządów, przedsiębiorców oraz organizacji pozarządowych w realizowaniu ich planów inwestycyjnych.

Niedziela w Zatorze była szczególnie ciekawa, bowiem gościliśmy w niej specjalistów z sieci Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich. Powiat oświęcimski, w którym leży Zator, jest jednym z 4 powiatów objętych unijnym Funduszem na rzecz Sprawiedliwej Transformacji. Z tego programu regionalnego gmina Zator pozyskała blisko 1,1 mln złotych, które zostaną wykorzystane do wymiany starych kotłów na nowoczesne źródła ciepła, takie jak gaz i biomas.

Dzięki wsparciu Funduszy Europejskich w Niepublicznym Przedszkolu „Tęcza” w Zatorze, 33 dzieci, w tym 4 z niepełnosprawnościami, otrzymało miejsce. Lokal został zaadoptowany i wyposażony, a oferta edukacyjna uzupełniona o zajęcia dodatkowe, takie jak rytmika, gimnastyka korekcyjna, karate i język angielski. Uczestnicy z niepełnosprawnościami mieli również szansę skorzystać z dodatkowych zajęć terapeutycznych. Pracownicy przedszkola oraz nauczyciele również odnieśli korzyść z Unijnego projektu – zostali wyposażeni w kompetencje w zakresie pedagogiki specjalnej, pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych oraz dziećmi z niepełnosprawnościami.


Źródło dystrybucji: pap-mediaroom.pl

You may also like

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ