Home Społeczeństwo i polityka Co zrobić, aby Polska była gościnna dla osób przybyłych z Ukrainy? Rekomendacje ekspertek i ekspertów

Co zrobić, aby Polska była gościnna dla osób przybyłych z Ukrainy? Rekomendacje ekspertek i ekspertów

by Wiadomości Kraków
0 comment

Wydarzenie, które jest współorganizowane przez Uniwersytet SWPS i think-tank WiseEuropa przy wsparciu Fundacji Orange, poświęcone będzie warunkom wdrażania dziesięciu kluczowych rekomendacji z raportu
„Gościnna Polska 2022+”. W dokumencie tym znalazły się analizy konkretnych rozwiązań w obszarze, m.in. rynku pracy, integracji społecznej czy ochrony zdrowia w kontekście obecności w naszym kraju uchodźczyń i uchodźców z Ukrainy. Celem twórców raportu było zbudowanie przemyślanej polityki wsparcia odbudowy i przyszłości Ukrainy poprzez solidarność, współpracę i przede wszystkim tytułową gościnność.

Podczas konferencji głos zabiorą autorki i autorzy raportu, ekspertki i eksperci z zakresu migracji oraz przedstawicielki i przedstawiciele organizacji pozarządowych i samorządów. Będą dyskutować o warunkach wdrażania kluczowych rekomendacji przedstawionych w dokumencie: o konkretnych rozwiązaniach niezbędnych na rynku pracy, w obszarze edukacji, w systemie ochrony zdrowia, integracji społecznej – tak, aby nasza gościnność nie skończyła się po kilku miesiącach.

W wydarzeniu udział wezmą także naukowczynie i naukowcy z Uniwersytetu SWPS. M.in. dr Maria Baran oraz prof. Karol Olejniczak opowiadać będą o rekomendacjach w zakresie polityk publicznych (m.in. uczestnictwa w rynku pracy, korzystania z oferty edukacyjnej czy dostępu do ochrony zdrowia), a dr Michał Boni, który będzie jednym z prowadzących całe spotkanie, weźmie udział w debacie na temat dezinformacji antyukraińskiej w Polsce.

Wydarzenie odbywa się w formie stacjonarnej na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Osoby zainteresowane udziałem w konferencji mogą zgłaszać się poprzez formularz zgłoszeniowy.

Więcej informacji o konferencji znajduje się na stronie internetowej.

Dziennikarzy i ekipy reporterskie zainteresowane udziałem w wydarzeniu proszone są o zgłoszenie się do 5 grudnia 2022 roku (poniedziałek) do godz. 15:00 na adres e-mail: cprasowe@swps.edu.pl.

Zespół projektowy „Gościnna Polska 2022+”: Marek Balicki, Maria Baran, Jakub Bińkowski, Olga Bochkar, Michał Boni, Maciej Bukowski, Agnieszka Chłoń-Domińczak, Iwona Ciećwierz, Maciej Duszczyk, Olgierd Dziekoński, Tomasz Gajderowicz, Marta Gorczyńska, Halina Grzymała-Moszczyńska, Maciej Jakubowski, Paweł Kaczmarczyk, Witold Klaus, Adam Kozierkiewicz, Iuliia Lashchuk, Radomir Matczak, Jacek Michałowski, Jakub Michałowski, Ignacy Niemczycki, Robert Pater, Oleksandr Pustovy, Michał Sęk, Filip Szulik-Szarecki, Rafał Trzeciakowski, Jędrzej Witkowski, Jerzy Wiśniewski i Jakub Wygnański.

Współfinansowano przy wsparciu Fundacji im. Stefana Batorego, Fundacji Liderzy Przemian ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach Programu Stypendialnego im. L. Kirklanda oraz Fundacji Konrada Adenauera, Przedstawicielstwo w Ukrainie (Charków) i w Polsce.

Patron honorowy: Ambasada Ukrainy w Polsce.

Patroni projektu: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Uniwersytet SWPS, Uniwersytet Warszawski, Ośrodek Badań nad Migracjami, Unia Metropolii Polskich im. Pawła Adamowicza, Fundacja Stocznia, Konfederacja Lewiatan, Fundacja Geremka, Evidence Institute, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacja Związku Polaków m. Kijowa, Ukraiński Dom w Warszawie, Fundacja „Nasz Wybór”, Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.

Źródło informacji: WiseEuropa


Źródło wiadomości: pap-mediaroom.pl

You may also like

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ