Home Społeczeństwo i polityka Uczestnictwo sportowców z Rosji i Białorusi w Igrzyskach Europejskich – stanowisko Komitetu Organizacyjnego

Uczestnictwo sportowców z Rosji i Białorusi w Igrzyskach Europejskich – stanowisko Komitetu Organizacyjnego

by Wiadomości Kraków
0 comment

Komitet Organizacyjny Igrzysk Europejskich postanowił przestrzegać decyzji EOC i PKOl i zapewnić, że wszyscy sportowcy biorący udział w Igrzyskach Europejskich Kraków – Małopolska 2023 będą pochodzić z krajów, które zostały wybrane przez Stowarzyszenie Europejskich Komitetów Olimpijskich.

Komitet Organizacyjny Igrzysk Europejskich pragnie zapewnić wszystkim uczestnikom i kibicom, że podczas Igrzysk Europejskich Kraków – Małopolska 2023 wszystkie konkurencje i wydarzenia odbędą się w sposób zgodny z zasadami fair play i z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa.

Komitet Organizacyjny Igrzysk Europejskich ma nadzieję, że decyzja EOC i PKOl o wykluczeniu sportowców z Rosji i Białorusi pozwoli na zapewnienie wszystkim uczestnikom i kibicom niezapomnianych wrażeń związanych z Igrzyskami Europejskimi Kraków – Małopolska 2023.

Komitet Organizacyjny Igrzysk Europejskich zaprasza wszystkich sportowców do udziału w Igrzyskach Europejskich Kraków – Małopolska 2023 i zapewnia, że wszystkie konkurencje i wydarzenia odbędą się w sposób zgodny z zasadami fair play oraz z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa.

Komitet Organizacyjny Igrzysk Europejskich pragnie podkreślić, że celem Igrzysk Europejskich Kraków – Małopolska 2023 jest promowanie tolerancji, szacunku i sportowej rywalizacji pomiędzy sportowcami z całej Europy, bez względu na ich pochodzenie i narodowość.

Komitet Organizacyjny Igrzysk Europejskich gorąco zachęca wszystkich sportowców do przyłączenia się do Igrzysk Europejskich Kraków – Małopolska 2023 i przyczynienia się do wspaniałej atmosfery wydarzenia.

Komitet Organizacyjny Igrzysk Europejskich ma nadzieję, że 21 czerwca będzie szczególnym dniem dla wszystkich uczestników Igrzysk Europejskich Kraków – Małopolska 2023 i że wszyscy sportowcy będą mogli rywalizować na najwyższym poziomie.

Nadal zgadzamy się z zaleceniami Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Solidaryzujemy się z władzami Ukrainy, które są przeciwne umożliwieniu Rosjanom i Białorusinom uczestniczenia w zawodach sportowych do czasu, kiedy zakończy się okupacja terytorium Ukrainy przez Rosję.

Prezes Komitetu Organizacyjnego Igrzysk Europejskich dr Marcin Nowak oznajmił, że nie będzie obecności zawodników reprezentujących Federację Rosyjską i Białoruś na Igrzyskach Europejskich w Krakowie. Podkreślił on, że stanowisko to jest bezwzględnie utrzymane, niezależnie od jakichkolwiek zabiegów dyplomatycznych.

21 czerwca będzie dniem wyjątkowym dla sportowców i kibiców, bowiem wtedy rozpoczną się Igrzyska Europejskie w Krakowie. Przez 12 dni będzie można obserwować rywalizację ponad 7 tysięcy sportowców z 48 krajów w 29 dyscyplinach, w tym 19 olimpijskich, które będą miały wpływ na kwalifikacje do Paryża 2024.

PAP SA publikuje komunikaty bez wprowadzania jakichkolwiek zmian w ich treści, dostarczoną przez nadawcę. Nadawca ponosi odpowiedzialność za treść komunikatu zgodnie z postanowieniami art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)


Źródło wiadomości: pap-mediaroom.pl

You may also like

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ