Home Społeczeństwo i polityka Marszałek Małopolski: tegoroczna Krynica Forum jest dobrym początkiem

Marszałek Małopolski: tegoroczna Krynica Forum jest dobrym początkiem

by Wiadomości Kraków
0 comment

Podsumowując Krynica Forum’22, którego województwo małopolskie było współorganizatorem marszałek nawiązał do długiej tradycji Krynicy jako miasta-gospodarza forum ekonomicznego.

„Trudno sobie wyobrazić Małopolskę i Krynicę bez tego rodzaju wydarzenia konferencyjnego. Forum ekonomiczne funkcjonowało tutaj przez 30 lat. (…) Nie wyobrażamy sobie, żeby pozbawić Krynicę tego rodzaju konferencji, ponieważ tutaj są idealne warunki dla takiego wydarzenia” – tłumaczył marszałek.

Zdaniem Kozłowskiego nowe krynickie forum „jest dobrym początkiem”.

„Ponad sto bardzo ciekawych paneli. Dostaję informacje od uczestników, że były na naprawdę wysokim poziomie” – zaznaczył marszałek.

Kozłowski dodał, że organizatorom Krynica Forum zależało na wysokim poziomie merytorycznym paneli.

„Jeżeli mają być dobre rekomendacje na trudne czasy, na rozwiązywanie różnych problemów, to panele muszą być na wysokim poziomie. To nie może być tak, że panelistów jest więcej niż słuchaczy. W zasadzie z takiego panelu do końca nie wynikają ciekawe, niestereotypowe rekomendacje. Chcemy zmienić tę relację opierając się przy tym o całe środowisko naukowe Krakowa, które uczestniczyło w tworzeniu rozwiązań programowych forum” – tłumaczył Kozłowski.

Marszałek zwrócił też uwagę na dobre przyjęcie otwartej formuły krynickiego forum przez mieszkańców i turystów.

„Dla mnie satysfakcją jest, że formuła jest bardzo dobrze odbierana przez mieszkańców i przez kuracjuszy czy turystów, że nie zamykamy się w getcie pt. forum. Robimy to przy otwartej kurtynie, a deptak jest dostępny pomimo, że na Krynica Forum przyjechał prezydent RP” – tłumaczył Kozłowski.

Odbywające się w dniach 19-21 października „Krynica Forum ’22 – Wzrost i Odbudowa” to międzynarodowe wydarzenie łączące biznes, politykę i świat nauki. Jego celem jest wzmacnianie bezpieczeństwa, dobrobytu, społecznej spójności oraz pozycji gospodarczej Polski i krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

Źródło informacji: PAP MediaRoom


Dystrybucja: pap-mediaroom.pl

You may also like

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ