Home Biznes Raport roczny Fundacji Carbon Footprint i kluczowe wydarzenia ubiegłego roku oraz wyzwania organizacji sektora NGO z obszaru ślad węglowy, ESG i edukacja klimatyczna

Raport roczny Fundacji Carbon Footprint i kluczowe wydarzenia ubiegłego roku oraz wyzwania organizacji sektora NGO z obszaru ślad węglowy, ESG i edukacja klimatyczna

by Wiadomości Kraków
0 comment

Fundacja Carbon Footprint jest organizacją pożytku publicznego.

W związku z uzyskaniem statusu organizacji pożytku publicznego w 2023 r., Fundacja zobowiązała się do zbadania śladu węglowego 1000 firm i organizacji za otrzymane 1.5% podatku.

„W 2023 roku CFF została organizacją pożytku publicznego, uzyskując tym samym potencjał korzystania z nowych możliwości. To jednak większa odpowiedzialność, którą bierzemy na siebie, dzięki dojrzałości organizacyjnej, procesowej, strukturalnej i sprawozdawczej. Biznesowy kontekst działalności CFF umożliwia osiąganie wymiernych efektów i gwarantuje sprawczość – wspieramy organizacje w dekarbonizacji poprzez analitykę śladu węglowego, kalkulatory śladu węglowego, certyfikację produktów lub usług oraz inicjatywy edukacyjne. Model biznesowy jest prosty-realizując zlecenia komercyjne, dostarczamy wartości, odpowiadając na rosnące potrzeby biznesu-jesteśmy zielonym partnerem zmian. Pozyskane środki Fundacja przeznacza na realizację projektów społecznych. To wypracowywany od 2020 roku core dystrybucji know-how” – powiedziała Agnieszka Rozwadowska, prezeska Fundacji Carbon Footprint.

Podsumowanie działań Fundacji Carbon Footprint w 2023 roku

W minionym roku Fundacja Carbon Footprint zrealizowała 12 inicjatyw społecznych, 18 edukacyjnych, 8 projektów komercyjnych i 7 autorskich. Wśród nich znalazły się Carbon Footprint Challenge Awards oraz autorska audycja Halo Carbon na antenie Radia Kraków. Fundacja nawiązała również wartościowe partnerstwa i podpisała umowy na działania komercyjne związane z dekarbonizacją, analityką śladu węglowego i ESG.

Przyszłe inicjatywy Fundacji

W 2024 roku Fundacja planuje skoncentrować się na promowaniu znaku towarowego Carbon Footprint Approved, który opiera się na kryterium śladu węglowego. Ten międzynarodowy znak towarowy jest przyznawany produktom i usługom, które zostały wytworzone lub dostarczone w sposób odpowiedzialny społecznie i środowiskowo, mając na celu ograniczenie śladu węglowego.

Najważniejsze inicjatywy

W raporcie za 2023 rok Krakowska Fundacja Carbon Footprint podsumowała swoją działalność w obszarze śladu węglowego i ESG. Fundacja, obecna na rynku od 2019 roku, zyskuje coraz większą rozpoznawalność i uznanie. Miniony rok był czasem realizacji ambitnych celów i pracy na wielu polach: społecznym, edukacyjnym, biznesowym i medialnym. W raporcie wskazano na umocnienie relacji partnerskiej z redakcją portalu Świat OZE i zaangażowanie w projekty takie jak „All You Need Is … OZE”, a także współpracę przy pierwszym w Polsce „Rajdzie dla klimatu” – Climate Classic Poland i największym kongresie gospodarczo-technologicznym w tej części Europy, koncentrującym się na światowych trendach – Impact Cee. Dużą część raportu stanowi sprawozdanie na temat dwóch kluczowych realizacji: autorskiej konferencji TEDx Nadwiślańska St. oraz 4. edycji Szczytu Klimatycznego Carbon Footprint Summit, poruszających zagadnienia z obszarów tematycznych takich jak: ślad węglowy, OZE, transformacja energetyczna, offset węglowy czy greenwashing.

Możesz pobrać raport roczny Fundacji Carbon Footprint z 2023 roku, odwiedzając naszą stronę internetową: LINK DO STRONY


Pochodzenie wiadomości: pap-mediaroom.pl

You may also like

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ