Home Społeczeństwo i polityka Wzmocnienie polityki klimatycznej i ochrony środowiska: Nowi Wiceministrowie Klimatu i Środowiska

Wzmocnienie polityki klimatycznej i ochrony środowiska: Nowi Wiceministrowie Klimatu i Środowiska

by Wiadomości Kraków
0 comment

W dniu 14 grudnia 2023 r., po złożeniu wniosku przez Minister Klimatu i Środowiska, Paulinę Hennig-Kloskę, Premier Donald Tusk powołał dwóch nowych podsekretarzy stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska. Powołania otrzymali Anita Sowińska oraz Miłosz Motyka, a akty powołania wręczyła właśnie minister Hennig-Kloska.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska gratuluje Panu Miłoszowi Motyce oraz Pani Anicie Sowińskiej i cieszy się z powołań, które umożliwią wzmocnienie i skuteczniejszą realizację polityki klimatycznej i ochrony środowiska.

Anita Sowińska to podsekretarz stanu, absolwentka Politechniki Łódzkiej i Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, uzyskująca dyplomy z zarządzania i marketingu oraz z MBA. Od 2019 r. jest posłanką na Sejm RP IX, do którego wybrana została w wyniku wyborów. Przynależność do Sejmu IX kadencji zaowocowała udziałem w pracach Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa oraz Komisji Finansów Publicznych.

Miłosz Motyka to podsekretarz stanu, który ukończył Uniwersytet Rolniczy w Krakowie z tytułem magistra inżyniera środowiska. Od 2017 do 2023 roku sprawował funkcję prezesa Forum Młodych Ludowców, a także ukończył Szkołę Liderów Politycznych. Obecnie pełni on jeszcze funkcję rzecznika prasowego Polskiego Stronnictwa Ludowego.

PAP SA publikuje komunikaty bez dokonywania jakichkolwiek modyfikacji w ich treści, zgodnie z formą dostarczoną przez nadawcę. Nadawca jest odpowiedzialny za zawartość materiału w świetle postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.


Treść pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

You may also like

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ