Home Biznes owy system „Sklepy online współpracując ze sobą – nowe możliwości biznesowe

owy system „Sklepy online współpracując ze sobą – nowe możliwości biznesowe

by Wiadomości Kraków
0 comment

Aby ugruntować swoją pozycję lidera rynku usług business continuity, Centuria dołączyła do sił Krakowskiego Adminotaur. Jest to firma zajmująca się DevOps (Developement and Operations), automatyzacją, integracją, a także szyciem rozwiązań chmurowych na miarę. To kolejny krok w kierunku tworzenia kompletnych rozwiązań dla e-biznesów, które generują rocznie ponad 3 miliardy złotych sprzedaży.

Łącząc siły, Centuria i Adminotaur dostarczają wsparcie dla wielu znanych marek internetowych, jak eobuwie.pl, Homla, Lancerto czy Medicover. Dzięki wykorzystaniu zaawansowanych narzędzi i usług oferowanych przez obie firmy, te marki mają pewność, że każdy aspekt ich działalności biznesowej jest w pełni bezpieczny i stabilny.

Continuity, określane inaczej jako usługi ciągłości działania, to branża o szacowanej wartości obecnie na 4 miliardy złotych. Centuria z Wielkopolski ma ambitne plany, by zdobyć pozycję lidera na tym rynku. W celu zwiększenia swojego zasięgu, niedawno dołączyła do Adminotaur Sp. z o.o. z Krakowa, wzbogacając swoje portfolio o usługi DevOps. Jest to ważny krok dla polskiego rynku e-commerce i branży usług IT.

Centuria łączy w sobie marki zapewniając serwery i wsparcie IT dla e-sklepów generujących rocznie ponad 3 miliardy złotych przychodu i obsługujących ponad kilkaset tysięcy transakcji dziennie. Nie można polegać na przypadkowych ludzi do utrzymania tak dużej skali działalności, potrzebni są profesjonaliści. Założyciel Centurii, dr Maciej Kalkowski, rozpoczął swoją karierę w dziedzinie nauki. Do dziś jest adiunktem w Zakładzie Teorii Algorytmów i Bezpieczeństwa Danych UAM. Połączył swoją gruntowną wiedzę informatyczną z doskonałym zrozumieniem potrzeb współczesnych biznesów.

„Kto prowadził lub kiedykolwiek budował sklep online, doskonale wie, jak kluczowe dla skuteczności biznesowej jest utrzymanie bezpieczeństwa danych i szybkości działania strony internetowej lub aplikacji sprzedażowej. Doświadczony partner technologiczny, który sprawia, że serwery e-sklepu działają, to strategiczna konieczność, bo nie tylko zapewnia ciągłość działania, ale i zwiększa skuteczność działania sklepu online” – mówi dr Maciej Kalkowski, założyciel i prezes Centurii. 

Utrzymująca się wysoka dynamika wzrostu w e-commerce stwarza silny popyt na rozwiązania zapewniające ciągłość działania, w tym wysokiej jakości hosting oraz usługi IT. Ponadto, wciąż rosnąca popularność infrastruktury chmurowej, szczególnie wspierającej AWS, stanowi ważny trend w tej dziedzinie.

Centuria to jeden z liderów w dziedzinie profesjonalnych rozwiązań serwerowych i administracyjnych dla e-commerce. Swoimi usługami wspierają wiele znanych marek, takich jak grupa CCC (eobuwie i DeeZee), Homla, Lancerto czy Medicover. Dzięki temu ich klienci mają zapewnioną hostingową ciągłość działania dla swoich biznesów online, a także skorzystać z usług SysOps (System Operations), które zapewniają stabilność i wydajność systemów informatycznych.

Adminotaur z Krakowa to specjaliści w zakresie DevOps – tworzenia i dostarczania aplikacji oraz projektów chmurowych. Ich doświadczenie w zakresie integracji i automatyzacji, a także oparte na Amazon Web Services rozwiązania, wyróżnia ich zespół na tle konkurencji. Zaufali im już tacy klienci jak Sensi Labs, Woodpecker, TimeCamp czy Property Group.

Firmy łączy wspólne pragnienie zapewnienia jak najwyższej jakości usług, a także polskie korzenie kapitału oraz długa historia stabilnego, wewnętrznego rozwoju.

Połączenie Centurii i Adminotaura oznacza, że oba podmioty będą w stanie dostarczyć swoim klientom jeszcze lepszych usług. Centuria poszerzy portfolio o kompetencje DevOps i obsługę chmury, a Adminotaur będzie mógł skorzystać z jej strukturalnych atutów, takich jak certyfikat ISO 27001 czy wysokie standardy obsługi. Ponadto, klienci obu podmiotów będą mogli korzystać z podwyższonego poziomu bezpieczeństwa infrastruktury i ochrony danych osobowych. Co więcej, dzięki szerszej gamie specjalistów z zakresu utrzymania środowisk cloud i rozwiązań DevOps, oba podmioty będą w stanie zapewnić swoim klientom jeszcze wyższy poziom usług.

Spółki dążą do tego, aby zbudować silną pozycję lidera w segmencie continuity, dzięki wszechstronnej ofercie usług w zakresie DevOps i SysOps. Takie połączenie ma na celu poprawę efektywności zarządzania infrastrukturą IT, co może znacząco wpłynąć na wzrost konkurencyjności i wydajności klientów.

Spółki wykazują się dążeniem do ustanowienia pozycji lidera na rynku continuity, która zostanie osiągnięta dzięki swojej szerokiej gamie usług DevOps i SysOps. Będzie to miało kluczowy wpływ na wydajność i konkurencyjność klientów, ponieważ zwiększy skuteczność zarządzania infrastrukturą IT.

„Jesteśmy pewni, że dzięki integracji usług Centurii i Adminotaura, właściciele platform e-commerce oraz firm sprzedających usługi w modelu SaaS, platform IoT (Internet-of-Things), portali informacyjno-rozrywkowych czy Software-House’ów odniosą szybko znaczące korzyści, takie jak ułatwiona skalowalność, poprawa bezpieczeństwa danych oraz efektywniejsze zarządzanie projektami IT” – wskazuje Marcin Migacz założyciel i CEO Adminotaur.

Centuria i Adminotaur postanowiły jeszcze bardziej wzmocnić swoją konkurencyjność, przeprowadzając w najbliższych miesiącach integrację części swoich procesów biznesowych. Dodatkowo, obie spółki zapewniają wsparcie rynkowi 24 godziny na dobę, przez cały rok, oferując przy tym atrakcyjne warunki zatrudnienia.

Usługi business continuity to kompleksowe rozwiązanie, które zapewnia ciągłość działania firm w przypadku zakłóceń. Stosowanie takich usług wymaga specjalizacji w dziedzinie IT, hostingu i DevOps, aby zapewnić skuteczną ochronę.

Continuity to nie tylko ochrona przed katastrofami lub awariami, ale również zapobieganie i zarządzanie zmianami w infrastrukturze, aby zapobiec przestojom w działaniu firmy. Dzięki kompleksowych usługom business continuity możliwe jest pełne wsparcie informatyczne dla Twojej firmy.

Continuity specjaliści pracują nad zapewnieniem ciągłości usług cyfrowych poprzez przewidywanie ryzyk, ukierunkowaną na tworzenie planów awaryjnych w przypadku zdarzeń nieprzewidzianych, takich jak błędy w oprogramowaniu, uszkodzenia sprzętu, cyberataki czy nieoczekiwane katastrofy.

Usługi business continuity zapewniają bezpieczeństwo danych klientów oraz możliwość łatwej skalowalności infrastruktury, umożliwiając jednocześnie elastyczne zarządzanie systemami, szybkie reagowanie na wszelkie problemy oraz skuteczne skalowanie rozwoju usług cyfrowych dzięki zastosowaniu kompetencji DevOps.


Źródło wiadomości: pap-mediaroom.pl

You may also like

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ