Home Artykuły partnerskie 5 podstawowych zasad utrzymania czystości w samochodzie 

5 podstawowych zasad utrzymania czystości w samochodzie 

by Wiadomości Kraków
0 comment

Utrzymanie porządku w samochodzie zwiększa komfort jazdy i przedłuża żywotność tapicerki. Dzięki temu nawet przy częstym użytkowaniu wnętrze auta bardzo dobrze się prezentuje, a sam pojazd wolniej traci na swojej wartości. Oprócz tego regularne odkurzanie i usuwanie zanieczyszczeń ogranicza rozwój pleśni i grzybów, a także usuwa osadzające się wewnątrz alergeny. Warto przy tym wspomnieć, że po zastosowaniu kilku prostych wskazówek dbanie o czystość przebiega sprawnie i nie jest męczącym obowiązkiem.

Dbanie o tapicerkę w samochodzie — systematyczne porządki i profesjonalne pranie

Chcąc zachować czystość w samochodzie bez konieczności poświęcania na to dużej ilości czasu i energii, powinniśmy pamiętać o systematyczności. Usuwając na bieżąco śmieci oraz odkurzając tapicerkę, utrzymamy porządek bez większego nakładu pracy. Dlatego warto korzystać z odkurzaczy na stacjach paliw (na przykład podczas tankowania auta), a także ze znajdujących się tam koszy na śmieci. Oprócz tego coraz większą popularnością cieszą się podręczne odkurzacze, które działają bezprzewodowo i które zawsze można mieć w zasięgu ręki.

Duże znaczenie ma również dokładne pranie całej tapicerki, które warto wykonywać raz na pół roku lub rok — w zależności od jej stanu. Powinniśmy wykorzystać do tego wysokiej jakości środki czyszczące oraz sprzęty pomagające w usunięciu nawet trudnych zabrudzeń. Dlatego godnym uwagi rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy oferującej pranie tapicerki — w Krakowie taką ofertą wyróżnia się DywanSzop mający ponad 30 lat doświadczenia i cieszący się licznymi pochlebnymi opiniami klientów.

Dodatkowe zabezpieczenia tapicerki — o czym warto pamiętać?

Firmy oferujące profesjonalne pranie tapicerki w Krakowie korzystają nie tylko z wysokiej jakości środków czyszczących, ale także z preparatów zabezpieczających wnętrze pojazdu przed uszkodzeniami czy zabrudzeniami. Dzięki temu na siedzeniach, desce rozdzielczej czy drzwiach wolniej osadzają się kurz i roztocza. Ma to duży wpływ nie tylko na wygląd samochodu, ale również na unoszące się w nim zapachy i na możliwość oddychania świeżym, przyjemnym powietrzem.

Aby dodatkowo zabezpieczyć tapicerkę przed uszkodzeniami i zabrudzeniami, warto także zastosować specjalne pokrowce na siedzenia oraz maty na podłogę. Z takiego rozwiązania chętnie korzystają rodziny z mniejszymi dziećmi oraz opiekunowie zwierząt. Wówczas w razie zalania czy zabłocenia pokrowiec można łatwo zdjąć i wyprać. Ponadto niektóre ochraniacze zabezpieczają materiał przed przetarciami oraz rozdarciami, dzięki czemu mimo upływu lat siedzenia wciąż świetnie się prezentują.

Utrzymanie porządku ułatwia również właściwa organizacja. Dobrze zorganizowane wnętrze samochodu pozwala na wygodne przechowywanie najważniejszych dokumentów, dzięki czemu w razie potrzeby zawsze będziemy je mieć pod ręką. Oprócz tego popularnym rozwiązaniem są specjalne schowki lub niewielkie pojemniki na ładowarki czy słuchawki — wówczas zapobiegamy plątaniu się kabli i zyskujemy większy komfort jazdy. Warto ponadto pamiętać o dodatkowych uchwytach na napoje, które zapobiegną ich ewentualnemu rozlaniu.

You may also like

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ