Home Artykuły partnerskie Wybór dobrego fryzjera nie jest prosty. Czym się kierować szukając profesjonalisty?

Wybór dobrego fryzjera nie jest prosty. Czym się kierować szukając profesjonalisty?

by Wiadomości Kraków
0 comment

Wizyta u fryzjera powinna być chwilą relaksu i odprężenia, a nie dodatkowym stresem w życiu. Na przykład z powodu tego, czy Twoje pięć centymetrów i jego pięć centymetrów mają to samo 50 mm. Dlatego wybór dobrego specjalisty jest tak ważny! Czym się kierować, szukając dobrego fryzjera? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka porad, które nieco ułatwią Ci to wyzwanie!

Rekomendacje znajomych i użytkowników

Poczta pantoflowa oraz recenzje zadowolonych klientów to dwa potężne narzędzia, dzięki którym łatwiej będzie Ci znaleźć specjalistę. Poszukiwania zawsze warto zacząć od popytania wśród znajomych – zdecydowana większość osób z radością dzieli się tego rodzaju informacjami.

Jeśli nie możesz nikogo poprosić o radę, bo na przykład przeprowadziłaś się do nowego miasta, skorzystaj z Internetu! Sprawdź opinię w Google, w mediach społecznościowych, popytaj na lokalnych forach.

Pamiętaj, zawsze warto sprawdzać recenzje z kilku różnych źródeł, żeby mieć pewność, że entuzjastycznych opinii nie piszą na przykład znajomi!

Sprawdź doświadczenie i umiejętności wybranego fryzjera

Obecnie zdecydowana większość salonów posiada strony internetowe oraz profile w mediach społecznościowych, na których zatrudnieni w nich fryzjerzy chętnie opisują swoje doświadczenie i dzielą się informacjami o przebytych kursach. Przed umówieniem pierwszej wizyty w salonie warto więc sprawdzić, jakie kwalifikacje ma interesujący Cię specjalista.

Zawsze warto również zadzwonić do salonu i zapytać o konkretne doświadczenie i zabiegi – zwłaszcza jeśli na przykład masz wymagające, specyficzne włosy.

Być może salon oferuje możliwość konsultacji? Jeśli tak, koniecznie z niej skorzystaj! Podczas spotkania nie bój się zadawać pytań. Niby mówi się, że „włosy odrosną”, ale jeśli coś pójdzie nie tak, to Ty będziesz musiała męczyć się z nietwarzową fryzurą przez kilka dobrych tygodni.

Czystość, higiena i wystrój

Salon musi być schludny i zadbany, a podłogi oraz narzędzia czyszczone po każdym kliencie. Zwróć na to uwagę, zanim zdecydujesz się zasiąść na fryzjerskim fotelu!

Nie bez znaczenia jest także wystrój salonu. W końcu, tak jak wspomnieliśmy we wstępie, wizyta w salonie ma być chwilą relaksu, a w ładnie urządzonych, estetycznych wnętrzach przebywa się znacznie przyjemniej.

Umów się na zabieg „na próbę”

Zanim poprosisz o totalną metamorfozę, rozważ umówienie się na prosty, nieingerujący za bardzo w Twój wygląd zabieg. Może to być podcięcie końcówek lub zrobienie lekkich pasemek. W ten sposób sprawdzisz, jak przebiega Twoja komunikacja z fryzjerem oraz czy specjalista bierze pod uwagę Twoje życzenia.

Upewnij się, że usługi są warte swojej ceny

Nie chodzi o to, żeby znaleźć jak najtańszego fryzjera, ale o to, żeby oferowane przez niego usługi były warte swojej ceny. Zresztą, sama doskonale wiesz, ile jesteś w stanie zapłacić za dobrze wykonany zabieg!

A jeśli jesteś z Krakowa, koniecznie sprawdź ofertę salonu Simply Fine – https://simplyfine.pl/. Czekają tam na Ciebie wykwalifikowani i doświadczeni fryzjerzy, którzy doskonale wiedzą, jak zadbać o Twoje włosy!

You may also like

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ