Home Biznes Amiblu: to nie rury GRP były przyczyną awarii kolektorów pod Wisłą

Amiblu: to nie rury GRP były przyczyną awarii kolektorów pod Wisłą

by Wiadomości Kraków
0 comment

„Potwierdziło się ostatecznie to, czego byliśmy pewni, czyli bezkompromisowej jakości naszych ciśnieniowych rur GRP. Badania parametrów technicznych rur dostarczonych dla tego projektu były prowadzone przez nasz dział kontroli jakości i poza wszelką wątpliwością okazało się, że posiadają parametry wytrzymałościowe wyższe niż zakładała specyfikacja zamówienia. Nasza firma produkuje systemy wodno-kanalizacyjne dla największych miast na świecie m.in. Rzymu, Paryża, Monachium, Berlina, Moskwy, Dubaju, czy Los Angeles” – powiedział Mariusz Maniara, prokurent Amiblu Poland, zarządzający sprzedażą na terenie Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Białorusi, Ukrain i Rosji.

Komisja dobitnie wskazała przyczyny awarii

Zespół ekspertów został powołany przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego do zbadania przyczyn obu awarii przesyłu do oczyszczalni Czajka.

Na czele komisji stanął uznany i czołowy w kraju ekspert z dziedziny infrastruktury wodno-ściekowej miast – profesor Stanisław Rybicki, dziekan Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki na Politechnice Krakowskiej.

Komisja w raporcie wskazała, że przyczyną awarii był niewystarczający drenaż. W konsekwencji tego błędu wytworzył się niebezpieczny poziom ciśnienia w instalacji na zewnątrz nitki B, co doprowadziło do jego zniszczenia. Spowodowany wyciek uszkodził nitkę A.

„W tej sprawie pojawiało się wiele osądów co do przyczyn awarii, wreszcie mamy jednoznaczne potwierdzenie przygotowane przez wybitnych ekspertów. Od początku podkreślaliśmy, że na funkcjonowanie projektu tej wielkości składa się wiele elementów m.in. sposób eksploatacji, metoda i jakość montażu, materiały wykorzystane do budowy, projekt oraz wiele innych. Opierając się na naszych badaniach i testach, w spokoju oczekiwaliśmy na wyniki raportu. Tym bardziej byliśmy spokojni o wyniki ekspertyzy, ponieważ bazowaliśmy na wiedzy zdobytej podczas systematycznych wizyt podczas budowy i udziału w testach ciśnieniowych gotowych rurociągów. Chcemy zapewnić, że przejrzystość działań ma dla nas ogromne znaczenie. Jesteśmy pewni jakości naszych rur GRP i gotowi do rzeczowych rozmów na temat naszych produktów z każdym, w tym z ekspertami, którzy są tym tematem zainteresowani“ – podsumował Mariusz Maniara.

KONTAKT:

Paweł Bylicki

e-mail: p.bylicki@publicdialog.pl

tel. (+48) 535 055 705

Źródło informacji: Amiblu

 

You may also like

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ