Home Biznes Grupa Echo-Archicom rozpoczyna w Krakowie budowę kompleksu mieszkaniowo-komercyjnego WITA

Grupa Echo-Archicom rozpoczyna w Krakowie budowę kompleksu mieszkaniowo-komercyjnego WITA

by Wiadomości Kraków
0 comment

WITA, to kompleksowy projekt realizowany przez Archicom i Echo Investment w Krakowie, który obejmuje mieszkania, przestrzeń handlowo-usługową i elementy rekreacyjne. Projekt ten, oznaczający także debiut deweloperów w formacie „destination” w Krakowie, ma być ukończony w grudniu 2025 roku.

Po dopełnieniu wszystkich formalności, deweloperzy Archicom i Echo otrzymali pozwolenie na rozpoczęcie budowy nowego kompleksu. Całkowita powierzchnia działki, na której powstanie WITA, wynosi 3 hektary, z czego prawie 7 tysięcy metrów kwadratowych zostanie przeznaczone na tereny zielone z rodzimą roślinnością, w tym około 150 nowych drzew.

Projekt zakłada budowę pięciu czteropiętrowych budynków, które będą składać się z apartamentów, biur oraz lokali handlowo-usługowych na parterze. Deweloperzy twierdzą, że taka różnorodność zapewni wyjątkowy charakter projektu, który będzie zawsze pełen życia.

Nowa wersja:

Firma Echo Investment odpowiada za część komercyjną inwestycji, natomiast Archicom za tę mieszkaniową. Projekt przygotowała renomowana pracownia architektoniczna MOFO Architekci. Wspólnie z regionalnym konserwatorem zabytków oraz administracją publiczną, oddano hołd historycznej tożsamości miejsca, gdzie niegdyś znajdowały się magazyny zaopatrzenia Twierdzy Kraków.

Nowoczesna inwestycja o łącznej powierzchni 26,7 tys. mkw. zapewni różnorodne funkcje, w tym nowoczesne biura. Obiekty będą spełniały wymogi certyfikacji BREEAM, co oznacza zastosowanie ekologicznych rozwiązań, takich jak recykling wody deszczowej, stacje ładowania pojazdów elektrycznych i wykorzystanie 100% energii ze źródeł odnawialnych.

„Za ideą projektów >>destination<< kryje się nasza filozofia tworzenia wielofunkcyjnych kwartałów, które wpisują się w potrzeby miasta i które wspierają jego zrównoważony rozwój. Chcemy tworzyć projekty szyte na miarę, w których ważni są ludzie i ich potrzeby” – podkreślał Rafał Mazurczak, Chief Operating Officer w Echo Investment.

„W WITA powstaną ciche zakątki i pełne życia przestrzenie wspólne, zapraszające wszystkich: najemców, mieszkańców, odwiedzających. Budujemy w historycznym centrum Krakowa spokojną enklawę, w której będzie można spędzać czas, mając wszystko na wyciągnięcie ręki” – powiedział Rafał Mazurczak.

Projekt WITA marki Echo Investment to debiut formatu „destination” w Krakowie, mimo że firma działa na tym rynku od ponad 20 lat.

Inwestycja WITA łączy nowoczesną architekturę z historyczną tkanką miejską, tworząc kameralną zabudowę w samym centrum miasta.

Biura będą miały do dyspozycji 121 miejsc parkingowych w garażu podziemnym oraz 55 dodatkowych wokół inwestycji, a korzystanie z nich będzie ułatwione dzięki specjalnej aplikacji. Przewidziano także 94 miejsca postojowe dla rowerów, a także stację ładowania pojazdów elektrycznych i skuterów.

W ramach projektu WITA, opracowanego przez Archicom, planowane są dwa budynki mieszkalne z łącznie 176 apartamentami o powierzchni od 28 do 97 mkw. Powierzchnia użytkowa mieszkań wyniesie prawie 8 tys. mkw., a powierzchnia użytkowa usług – 768 mkw. Na parterze obu budynków znajdzie się osiem lokali usługowych. Każde mieszkanie będzie miało loggię, balkon lub taras z ogródkiem, a także duże okna zapewniające naturalne oświetlenie.

Nowi mieszkańcy będą mieli dostęp do stojaków rowerowych, stacji naprawy rowerów, wózkowni, rowerowni i wieszaków na rowery. W garażach pojawią się wózki ułatwiające transport zakupów do mieszkania. Strefa pieszego ruchu i zespół budynków mieszkalnych zostanie ozdobiona różnorodną zielenią, włączając trawniki w kształcie trójkątów, krzewy, drzewa, trawy, wielogatunkowe i jednogatunkowe nasadzenia, a także miejsca do odpoczynku. W tej okolicy znajdzie się także plac zabaw i tablice opisujące historię Centrum Aprowizacji Armii oraz wydarzenia związane z odzyskaniem niepodległości w Krakowie.

„Jako doświadczony deweloper mamy świadomość, że na komfort zamieszkiwania wpływa zdecydowanie więcej czynników niż własne cztery ściany. Dlatego nie mniejszą wagę przykładamy do przestrzeni wspólnych i najbliższego otoczenia inwestycji, co znajduje swoje odzwierciedlenie w inwestycji WITA” – powiedział Dawid Wrona, Chief Operating Officer w Archicom.

„Już niebawem krakowianie przekonają się na własne oczy o tym, jak wielofunkcyjne mikrodzielnice o ludzkiej skali, poszanowanie potrzeb człowieka, otaczającego świata i historii danej lokalizacji, a także zrównoważony urbanizm wpływają na rozwój zdrowej tkanki miejskiej” – dodał Dawid Wrona.

Twórcy inwestycji wyrazili dumę z rozpoczęcia budowy projektu, który odzwierciedla ich wartości i przekonania.

Cały teren inwestycji będzie monitorowany przez całą dobę, oświetlony, a dostęp do różnych miejsc będzie możliwy za pomocą jednej intuicyjnej aplikacji Bluebolt. Ograniczony ruch samochodowy, szerokie chodniki i łagodne nachylenia umożliwią swobodną komunikację dla wszystkich, włącznie z osobami z niepełnosprawnościami.


Źródło dystrybucji: pap-mediaroom.pl

You may also like

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ