Home Biznes Ekscytująca Przygoda: ECAI 2023 w Krakowie

Ekscytująca Przygoda: ECAI 2023 w Krakowie

by Wiadomości Kraków
0 comment

ECAI jest wyjątkowym wydarzeniem w dziedzinie sztucznej inteligencji. Od ponad 40 lat, Europejskie Stowarzyszenie AI (EurAI) organizuje to wyjątkowe spotkanie, które gromadzi czołowych specjalistów z dziedziny sztucznej inteligencji z całego świata. Jest to doskonała okazja do zdobycia wiedzy i wymiany doświadczeń w tej dynamicznie rozwijającej się dziedzinie.

Konferencja ECAI to wyjątkowe wydarzenie, które co roku jest organizowane przez krajowe stowarzyszenia AI w Europie. W 2020 roku Polskie Stowarzyszenie Sztucznej Inteligencji (PSSI) otrzymało zaszczytny tytuł organizatora tego prestiżowego wydarzenia. W październiku ECAI odwiedzi Kraków, stwarzając polskiej nauce i biznesowi okazję do spotkania się i wymiany wiedzy. Jest to szansa na wzmocnienie pozycji Polski w świecie AI i nawiązanie nowych międzynarodowych relacji.

Prof. Ann Nowe (Vrije Universiteit Brussels) kieruje komitetem konferencji ECAI 2023, która jest skierowana do prawie 2000 uczestników z 58 krajów i 6 kontynentów. Uczestników będzie wspierać koordynowany przez prof. Kobiego Gala (Ben Gurion University, University of Edinburgh) komitet programowy liczący przeszło 2600 osób z całego świata. W dniach 30 września – 1 października na kampusie Uniwersytetu Jagiellońskiego, w budynkach wydziałów Fizyki (WFAIS) i Matematyki (WMiI), odbędą się wieloaspektowe wydarzenia, w tym sesje warsztatowo-tutorialowe i dla młodych naukowców, w tym doktorantów. Główne wydarzenia konferencji odbędą się w nowoczesnym krakowskim Centrum Konferencyjnym ICE, które oferuje widok na wzgórze wawelskie. Komitet organizacyjny, kierowany przez prof. Grzegorza J. Nalepę (prezesa PSSI, prof. WFAIS UJ), tworzą prodziekan Paweł Węgrzyn (WFAIS UJ), prof. Adam Roman (WMI UJ) oraz dr Krzysztof Kutt (sekretarz PSSI, WFAIS UJ).

Organizatorzy programu naukowego zaprosili do udziału pięciu ekspertów, a także zorganizowali sesję przemysłową wspólnie z Krakowskim Parkiem Technologicznym. Ponadto, 11 firm, które wykorzystują AI w swoich rozwiązaniach, będzie miało okazję przedstawić swoje produkty i uczestniczyć w dyskusjach panelowych.

Konferencja ECAI 2023 otrzymała ważne wsparcie zarówno z instytucji państwowych, jak i akademickich. Prezydent Miasta Krakowa, Uniwersytet Jagielloński, Krakowski Park Technologiczny oraz Akademia Górniczo-Hutnicza dołożyły swoją cegiełkę do powodzenia wydarzenia. Niezwykłą wartość naukową konferencji podkreślili między innymi patroni naukowi: Polska Akademia Umiejętności, KI-PAN, Politechnika Poznańska, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu i wiele innych.


Na podstawie aktualności z serwisu: pap-mediaroom.pl

You may also like

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ