Home Zdrowie i styl życia 9 mln pasażerów obsłużonych przez Kraków Airport do końca roku – Prezes optymistycznie nastawiony

9 mln pasażerów obsłużonych przez Kraków Airport do końca roku – Prezes optymistycznie nastawiony

by Wiadomości Kraków
0 comment

Kraków Airport stał się swoistą bramą do województwa małopolskiego, którego ruch turystyczny wzrósł w okresie wakacyjnym o 150 procent w porównaniu z rokiem 2022. 27 września port obsłużył 7-milionowego pasażera, co jest wyrazem rosnącej popularności tej części Polski wśród gości z zagranicy.

Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport i jeden z gości specjalnych II Europejskiego Kongresu Sportu i Turystyki w Zakopanem, poinformował o optymistycznych informacjach dotyczących szybkiej odbudowy potencjału krakowskiego lotniska i całego sektora turystycznego Małopolski po pandemii.

„W historii krakowskiego lotniska to już trzeci raz, kiedy udało się osiągnąć taki wynik. Pozwala to szacować, że w 2023 roku mamy szansę, jako pierwszy port regionalny w Polsce, obsłużyć 9 milionów podróżnych” – powiedział Radosław Włoszek. 

Lotnisko w Krakowie oferuje stale rozszerzające się możliwości podróży. #PROSTOzKRAKOWA można znaleźć się już w 33 krajach, korzystając z usług 23 linii lotniczych, w tym od niedawna – Turkish Airlines, Sun Express, Air Dolomiti, Air Serbia oraz Pegasus Airlines. Niedawna inauguracja największej w historii zimowej siatki lotów z Krakowa obejmuje 4 nowe kierunki – Belfast, Fuerteventura, Memmingen i Tirana. Natomiast Ryanair jest jednym z największych dostawców połączeń lotniczych z Krakowa.

„Stała rozbudowa siatki połączeń to element naszej szerszej strategii walki o tzw. klienta globalnego. Małopolska rywalizuje bowiem o turystów z wieloma innymi regionami, a czynnikiem decydującym o ich ostatecznym wyborze celu jest m.in. dostępność transportowa. Odważnie i z sukcesami wkraczamy na kolejne rynki, czego dowodem jest chociażby lawinowy wzrost liczby turystów z krajów arabskich, którzy odwiedzili w tym roku Kraków i całe województwo” – zauważył prezes zarządu Kraków Airport.

Kraków Airport okazał się być wielkim sukcesem w perspektywie całej Małopolski, która do września 2023 roku przyciągnęła aż 16 milionów turystów – zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Oznacza to, że co czwarta osoba wyjeżdżająca na wakacje w naszym kraju wybrała właśnie Małopolskę.

„Małopolska to jeden z najatrakcyjniejszych i najczęściej odwiedzanych przez turystów regionów w Polsce, a Kraków to najbardziej rozpoznawalna polska marka turystyczna na świecie. Podróżni z najdalszych zakątków świata, który dzięki Kraków Airport mogą dziś szybko i bezpiecznie dotrzeć do Małopolski, doceniają nie tylko piękno jej krajobrazów, ale także bogactwo tradycji, historii, smaków” – zaznaczyła Iwona Gibas z zarządu województwa małopolskiego.

Turystyka w Polsce staje się coraz ważniejszym elementem gospodarki. Nasi krajobrazy, a także poczucie bezpieczeństwa przyciągają coraz więcej turystów. Niemniej, branża turystyczna napotyka szereg wyzwań, takich jak zmiany klimatu czy sytuacja geopolityczna. W celu lepszego zrozumienia tych wyzwań, w dniach 26-28 września odbył się II Europejski Kongres Sportu i Turystyki w Zakopanem. Gościem honorowym był Andrzej Duda, prezydent RP.

Turyści polubią nasz kraj za jego zróżnicowany krajobraz i poczucie bezpieczeństwa. To właśnie dlatego turystyka w Polsce staje się coraz ważniejszym elementem gospodarki. Niestety, branża turystyczna musi sobie radzić z wieloma wyzwaniami, w tym zmianami klimatu czy sytuacją geopolityczną. Aby zrozumieć te wyzwania i wypracować rozwiązania, w dniach 26-28 września w Zakopanem odbył się II Europejski Kongres Sportu i Turystyki. Honorowym gościem wydarzenia był Andrzej Duda, prezydent RP.

„Kluczem do sukcesu, rozumianego jako stały wzrost liczby turystów krajowych i zagranicznych, jest wielopoziomowa współpraca pomiędzy wszystkimi interesariuszami: instytucjami rządowymi, samorządowcami, hotelarzami, właścicielami punktów gastronomicznych, organizatorami transportu publicznego. Dzięki temu kolejne miliony gości będą mogły zakochać się w tym magicznym miejscu, jakim jest Zakopane, Kraków, cała Małopolska” – powiedział Radosław Włoszek. 


Wiadomość pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

You may also like

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ