Home Zdrowie i styl życia Jeśli wiosna to w górach andndash; Polacy planują majówkę, a hotelarze wreszcie mają powody do optymizmu

Jeśli wiosna to w górach andndash; Polacy planują majówkę, a hotelarze wreszcie mają powody do optymizmu

by Wiadomości Kraków
0 comment

Wiosenne słońce i piękna pogoda sprawiły, że Polacy zaczęli planować wiosenne wyjazdy. Zainteresowanie noclegami na majówkę rośnie, a liczba rezerwacji sięga już 75% zeszłorocznych. Gospodarze obiektów turystycznych, zwłaszcza w górach, mogą być optymistycznie nastawieni, ponieważ coraz więcej osób planuje dłuższe pobyty w maju – wynika z raportu Nocowanie.pl.

W tym roku kalendarzowy harmonogram sprzyja miłośnikom wiosennych wyjazdów. Wystarczy wziąć jeden dzień wolny od pracy, aby cieszyć się pięciodniowym wypoczynkiem, a dodatkowe dwa dni wolne wydłużają majowy „weekend” do solidnego, dziewięciodniowego urlopu. Jednak według danych Nocowanie.pl – największego polskiego serwisu rezerwacyjnego – większość planujących majówkę w kraju nie wykorzysta tej okazji w pełni.

„Średnia długość dokonanych już rezerwacji to 3 doby i jest to dobra wiadomość, bo są one o dobę dłuższe niż w zeszłym roku” – mówi Agnieszka Rzeszutek, ekspert Nocowanie.pl. „Od ponad roku Polacy skracali pobyty, szukając sposobu na ekonomiczne wyjazdy w czasach zaciskania pasa. Dlatego pierwsze jaskółki odwrócenia trendu, które zaobserwowaliśmy już przy tegorocznych wypadach wielkanocnych, bardzo cieszą gospodarzy i dają im nadzieję na lepsze wyniki w nadchodzącym sezonie” – podkreśla.

Rezerwacje na Nocowanie.pl rosną w tempie błyskawicznym, osiągając już 75% zeszłorocznej liczby rezerwacji na majówkę. Z uwagi na coraz popularniejsze spontaniczne decyzje o wyjeździe, prognozy ruchu turystycznego wyglądają obiecująco.

„Wbrew temu trendowi zachęcamy, by za długo nie zwlekać i szybciej dokonać wyboru miejsca noclegowego. W tej chwili goście mogą przebierać wśród korzystniejszych ofert, ale te będą topnieć w kolejnych tygodniach” – podpowiada Agnieszka Rzeszutek.

Wydłużenie pobytów skutkuje wyższymi wydatkami. W tym roku średnia rezerwacja wynosi 1256 złotych, co oznacza wzrost o ponad 300 złotych w porównaniu z poprzednim rokiem.

Majówka w górach

Najpopularniejszym miejscem na majówkę są góry. Karpacz zajmuje pierwsze miejsce pod względem wyszukiwań i rezerwacji, gdzie średnia cena za noc wynosi obecnie 102 złote. Kraków zajmuje drugie miejsce z średnią wartością noclegu na poziomie 111 złotych – mniej niż w poprzednim roku, co oznacza, że wciąż dostępne są korzystne cenowo miejsca noclegowe.

Zakopane cieszy się dużą popularnością, ale jest nieco droższe, średnio płacimy 123 złote za osobę za noc. Krynica-Zdrój również jest bardzo popularna i utrzymuje zainteresowanie turystów, oferując przystępniejsze ceny, średnio 94 złote za nocleg za osobę, co sprawia, że jest hitem minionych ferii.


Dystrybucja: pap-mediaroom.pl

You may also like

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ