Home Zdrowie i styl życia Tlenoterapia hiperbaryczna w Krakowie

Tlenoterapia hiperbaryczna w Krakowie

by Wiadomości Kraków
0 comment

Czy można jednym zabiegiem zadbać jednocześnie o zdrowie, urodę i kondycję? Jest to jak najbardziej możliwe, wystarczy tylko skorzystać z dobroczynnych właściwości tlenu, który staje się podstawą w wielu nowoczesnych metodach leczenia czy zabiegach pielęgnacyjnych. Dbając o zdrowie i urodę, warto wiedzieć, jakie zalety niesie ze sobą korzystanie z tlenoterapii hiperbarycznej.

Czym jest tlenoterapia hiperbaryczna?

W tlenoterapii hiperbarycznej wykorzystywane są duże ilości tlenu, czyli najważniejszego dla prawidłowego funkcjonowania organizmu pierwiastka. Zabieg przeprowadzany jest w komorze hiperbarycznej (tlenowej), w której następuje zwiększenie ilości tlenu przy jednoczesnym zwiększeniu (trzykrotnym) ciśnienia atmosferycznego. Tlenoterapia hiperbaryczna jest zabiegiem o pozytywnym oddziaływaniu nie tylko na zdrowie, ale również urodę.

Kiedy warto skorzystać z tlenoterapii hiperbarycznej?

Tlenoterapia hiperbaryczna w Krakowie cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Jest to zabieg, z którego zalet może skorzystać niemal każdy, jeżeli nie istnieją istotne medyczne przeciwwskazania do jego przeprowadzenia. Tlenoterapia jest często zalecana przez lekarzy dla pacjentów, którzy chorują między innymi na anemię, grzybicę, cukrzycę, choroby autoimmunologiczne, nadciśnienie, niewydolność żylną czy przewlekłe choroby skórne. To również świetny środek wspomagający leczenie obrzęków, odleżyn czy owrzodzeń. Tlenoterapia bywa również niezwykle pomocna dla osób po przeszczepach.

Jak przebiega tlenoterapia?

Przed rozpoczęciem tlenoterapii w komorze hiperbarycznej należy się do zabiegu odpowiednio przygotować. Przede wszystkim należy zdjąć odzież (w komorze najlepiej przebywać w bieliźnie, ewentualnie stroju kąpielowym) oraz biżuterię. Należy pamiętać również o tym, że skóra powinna być czysta, zatem nie jest wskazane stosowanie przed wejściem do komory balsamów, należy zrezygnować także z makijażu.

Komora hiperbaryczna zapewnia organizmowi znacznie większą ilość tlenu od tej, która panuje poza jej obszarem. Optymalny czas przebywania w komorze hiperbarycznej wynosi od 45 do 60 minut. Bardzo rzadko zdarza się, by po pobycie w komorze pojawiły się skutki uboczne. Jeżeli już występują, są to lekkie bóle głowy i ogólne zmęczenie, które na szczęście szybko mijają.

Dlaczego warto korzystać z tlenoterapii w komorze hiperbarycznej?

Zalet korzystania z tlenoterapii w komorze hiperbarycznej jest naprawdę wiele zarówno dla zdrowia, jak i urody czy ogólnej kondycji organizmu.

Ze względu na dobroczynne działanie tlenu, pobyt w komorze hiperbarycznej może być niezwykle skuteczny we wspomaganiu leczenia wielu chorób, przede wszystkim związanych z układem krążenia, nerwowym, oddechowym, pokarmowym oraz kostnym. To również dobry środek na walkę z zaburzeniami powstałymi w układzie moczowo płciowym. Coraz częściej tlenoterapia polecana jest osobom zmagającym się z różnego rodzaju chorobami immunologicznymi.

Pobyt w komorze hiperbarycznej nie tylko wspomaga zdrowie, ale również pozytywnie oddziałuje na skórę. Tlen sprawia, że rany goją szybciej, stany zapalne się zmniejszają, a skóra znacznie szybciej regeneruje. Taka terapia często jest polecana osobom, które walczą z trądzikiem lub innymi podobnymi problemami skórnymi.

Wizyty w komorze hiperbarycznej często praktykowane są przez sportowców. Nie ma lepszego sposobu na regenerację tkanki kostnej i łagodzenie dolegliwości związanych z nadwyrężonymi mięśniami.

Jakie jeszcze pozytywne działanie na organizm ma tlenoterapia? To także:

  • poprawa krążenia krwi,
  • przyspieszenie zmian metabolicznych,
  • poprawa koncentracji i zdolności do zapamiętywania,
  • pomoc w walce z przewlekłym zmęczeniem,
  • regeneracja organizmu po chemioterapii.

Z tlenoterapii wbrew pozorom mogą korzystać również dzieci.

W przypadku najmłodszych zabieg przeprowadzany jest dokładnie tak samo, jak w przypadku dorosłych. Jeżeli dziecko jest bardzo małe i może być w komorze niespokojne czy płaczliwe, warto tlenoterapię przeprowadzać np. w czasie drzemki czy oglądania ulubionej bajki.

You may also like

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ