Home Technologie Azjatyckie Okrągłe Stole na Rzecz Ekologicznego Rozwoju i Niskoemisyjności 2023 – podsumowanie

Azjatyckie Okrągłe Stole na Rzecz Ekologicznego Rozwoju i Niskoemisyjności 2023 – podsumowanie

by Wiadomości Kraków
0 comment

Open Eyes Economy Summit to impreza, na której spotykają się liderzy z całego świata, by dyskutować o wyzwaniach współczesnej gospodarki, takich jak energia społeczna, sztuczna inteligencja, transformacja energetyczna, sytuacja samorządów, raportowanie ESG i bezpieczeństwo zdrowotne. Z tej okazji, 21 i 22 listopada 2023 r., w ICE Kraków oraz online, zapraszamy na międzynarodową konferencję, na której można będzie poznać najnowsze trendy w zakresie gospodarki.

State Power Investment Corporation Limited zorganizowała Azjatycki Okrągły Stół dla Rozwoju Ekologicznego i Niskoemisyjności 2023 w Suzhou, który odbył się 7 września. Wysokiej jakości szefowie i przedstawiciele 9 krajów, w tym Bangladeszu, Kazachstanu i Chin, dołączyli do dyskusji, aby wymienić się pomysłami i debatować na temat innowacji technologicznych, wykorzystania czystej energii i współpracy w dziedzinie czystej energii i rozwoju w Azji.

Francisco La Camera, dyrektor generalny Międzynarodowej Agencji Energii Odnawialnej (IRENA) oświadczył, że IRENA będzie dalej wspierać kraje azjatyckie w osiąganiu ich celów związanych z przechodzeniem na czystą energię oraz aktywnie wspierać transformację energetyczną.

Long Yongtu, będący kiedyś wiceministrem w Ministerstwie Handlu Zagranicznego i Współpracy Gospodarczej oraz głównym negocjatorem w procesie przystąpienia Chin do WTO, wyraził przekonanie, że zaangażowanie Chin w sektor zielonej energii ma ogromne znaczenie dla realizacji celów niskoemisyjności i ochrony środowiska na całym świecie. Zasugerował również, że azjatyckie kraje powinny współdziałać, aby wykorzystać w pełni potencjał współpracy.

Chen Haibin, wiceprezes SPIC, poinformował, że grupa wypracowała dobre wyniki w ramach współpracy energetycznej z Turcją, Kazachstanem, Mongolią oraz innymi krajami. SPIC planuje wykorzystać swoje technologiczne, branżowe, zarządcze i finansowe przewagi do maksymalnego wykorzystania czystej energii w Azji.

SPIC przeprowadziło dwa kolejne sesje Okrągłego Stołu na rzecz Rozwoju Ekologicznego i Niskoemisyjności w Azji, aby wspierać wzajemną współpracę między krajami azjatyckimi oraz osiągać postępy w zakresie rozwoju ekologicznego i niskoemisyjności. W wydarzeniu uczestniczyło blisko 400 uczestników, zaangażowanych w wizję przyszłości ekologii i niskoemisyjności.


Źródło dystrybucji: pap-mediaroom.pl

You may also like

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ