Home Społeczeństwo i polityka Modernizacja szpitala w Krakowie: Unijne wsparcie dla nowych standardów opieki medycznej

Modernizacja szpitala w Krakowie: Unijne wsparcie dla nowych standardów opieki medycznej

by Wiadomości Kraków
0 comment

Realizacja projektu pozyskania 10 mln zł wsparcia z Funduszy Europejskich pozwoliła Małopolskiemu Szpitalowi Ortopedyczno-Rehabilitacyjnemu im. prof. Bogusława Frańczuka w Krakowie na zmodernizowanie budynku nr 2. Przebudowa ta przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa epidemiologicznego i sanitarnego pacjentów oddziału chirurgii urazowej, ortopedii i rehabilitacji, a także do wzrostu jakości i dostępności usług szpitalnych.

Małopolski urząd marszałkowski planuje w krótkim czasie przebudować obiekt, aby umożliwić adaptację oddziału na oddział zakaźny. Dodatkowo przewidziano utworzenie specjalistycznych sal septycznych, które pozwolą na bezpieczne i efektywne leczenie pacjentów z podejrzeniami zakażenia różnymi patogenami, w tym SARS CoV-2, a także zapewnią ciągłość funkcjonowania całego oddziału.

Zrealizowany właśnie projekt to krok naprzód w rozwoju infrastruktury szpitalnej. Nowoczesne, zgodne z najwyższymi standardami i gwarantujące bezpieczeństwo epidemiologiczne i sanitarne urządzenia, stanowią podstawę dla nowo wybudowanej części szpitala, która składa się z trzech łóżek intensywnego nadzoru i czterech łóżek obserwacyjnych na oddziale anestezjologii i intensywnej terapii.

Polscy inżynierowie i firma zrealizowali przebudowę w ramach wartości 13 mln zł, w tym 10 mln z Funduszy Europejskich, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Resztę kosztów pokryli szpital oraz Województwo Małopolskie.

Zrealizowana inwestycja jest szczególnie ważna, ponieważ odpowiada na rosnące potrzeby lokalnej społeczności i umożliwia lepszą opiekę medyczną.

Realizacja przebudowy jest szczególnie istotna, ponieważ zaspokaja rosnące potrzeby lokalnej społeczności i zwiększa dostęp do lepszej opieki zdrowotnej.

Komentując zakończenie projektu, prezes szpitala podziękował wszystkim zaangażowanym w jego realizację i podkreślił znaczenie wsparcia Funduszy Europejskich oraz Województwa Małopolskiego.

Prezes szpitala wyraził wdzięczność wszystkim uczestnikom w projekcie oraz podkreślił wartość wsparcia Funduszy Europejskich i Województwa Małopolskiego.


Źródło dystrybucji: pap-mediaroom.pl

You may also like

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ