Home Biznes EKG 2023: efekty infrastruktury STRABAG-u widoczne na milionach polskich użytkowników

EKG 2023: efekty infrastruktury STRABAG-u widoczne na milionach polskich użytkowników

by Wiadomości Kraków
0 comment

Od 35 lat, STRABAG jest obecny na rynku polskim i zrealizował wiele poważnych projektów budowlanych w całym kraju. Firma jest odpowiedzialna za wybudowanie wielu ważnych obiektów, w tym legendarnego Hotelu Marriott w Warszawie, mostu drogowego w Toruniu, odnowionego deptaku Piotrkowskiego i urozmaicenie bulwarów w Malborku.

Od momentu, gdy STRABAG pojawił się w Polsce, przez ostatnie trzy dekady wypracowaliśmy ogromny postęp w infrastrukturze państwa. Zamiast dróg zastępujących się wyboistymi ścieżkami, wiele miast i miasteczek w Polsce dziś łączy sieć szybkiego ruchu. Mosty, dworce, szpitale, a nawet parki rozrywki, wybudowane przez STRABAG, są najlepszym potwierdzeniem postępu, jaki udało nam się osiągnąć. Dzięki temu Polska jest dziś w stanie dorównać, a w niektórych aspektach nawet przewyższyć, najlepiej rozwinięte regiony UE.

„Deloitte, jedna z głównych firm realizujących profesjonalne usługi doradcze na świecie, opublikowała raport przedstawiający wpływ spółki STRABAG na rozwój polskiej gospodarki. Okazuje się, że każdego dnia z obiektów wybudowanych przez nas w Polsce korzysta ponad milion osób, a spółka prowadzi średnio 600 realizacji rocznie” – podkreślał Wojciech Trojanowski, członek zarządu STRABAG.

STRABAG odgrywa kluczową rolę w budowaniu infrastruktury w Polsce, wybudowując blisko 25% dróg ekspresowych i autostrad. Dzięki temu skracają się czas i koszty podróży, co przyczynia się do wzrostu poziomu rozwoju gospodarczego. Co więcej, te inwestycje mają ogromne znaczenie dla budowy relacji handlowych z sąsiadami oraz wyrównywania szans w poszczególnych regionach Polski.

„Nasz dorobek stanowi także 120 obiektów mostowych, m.in. nad Wisłą w Toruniu oraz w ciągu Trasy Nowohuckiej w Krakowie (S7) czy nad Nogatem w Malborku. Do tego należy dodać ponad 300 km linii kolejowych oraz setki obiektów użyteczności publicznej i obiektów komercyjnych, takich jak szpitale czy dworce” – tłumaczył Waldemar Wójcik, członek zarządu firmy.

Inżynierowie, fachowcy i ekipy budowlane spółki Polska przyczyniają się do upiększenia kraju. Świadczą o tym m.in. malborskie bulwary czy plac Pięciu Rogów w Warszawie. Ponadto, dzięki ich działaniom, nasze miasta stają się coraz bardziej funkcjonalne, jak choćby nowa linia tramwajowa na ulicy Kasprzaka na stołecznej Woli czy dworzec kolejowy w Katowicach.

Wojciech Trojanowski wskazał, że wkład naszej firmy w potencjał polskiej gospodarki jest nieoceniony i szacowany na 7,3 mld złotych. Co więcej, nasza działalność bezpośrednio generuje ok. 0,3% PKB kraju. Co więcej, tworzymy ok. 7 tys. miejsc pracy, które w połączeniu z 5 tys. partnerami, podwykonawcami i dostawcami, gwarantują ok. 53 tys. etatów.

STRABAG pozostaje w bliskiej współpracy z uniwersytetami i politechnikami, dzięki czemu wiele osób podejmuje w tej firmie pracę jeszcze w trakcie studiów – czy to w ramach praktyk, czy też na stałe. Pracownicy stanowią największy kapitał i wartość marki STRABAG, dlatego firma zapewnia im możliwość długoterminowego zatrudnienia.

„Jestem dumny z tego, że nazywa się nas często najlepszym pracodawcą w sektorze budowlanym. To zasługa nie tylko wysokich zarobków (25-procentowo wyższych niż średnia dla dużych firm), ale także przyjaznej i partnerskiej atmosfery. Swym pracownikom oferujemy szeroki zakres benefitów, m.in. szkolenia, dofinansowanie kursów czy pomoc w zdobywaniu kolejnych uprawnień” – powiedział Waldemar Wójcik.

STRABAG jest liderem w dziedzinie zrównoważonego rozwoju, co jest szczególnie istotne w przypadku sektora budowlanego, który odpowiada za znaczną część emisji dwutlenku węgla, pyłów i marnotrawstwa zasobów na świecie. Firma zobowiązała się do osiągnięcia pełnej neutralności klimatycznej do 2040 roku i jest gotowa do realizacji tego celu.

„Już teraz realizujemy 250 innowacyjnych projektów, wspierając osiąganie celów zrównoważonego rozwoju całego sektora: druk budynków w technologii 3D, wykorzystanie asfaltu wiążącego tlenki azotu, instalowanie fotowoltaiki na placach budowy. Stawiamy również na maksymalną digitalizację całego łańcucha naszych działań, stanowiąc dla innych firm na rynku wzór do naśladowania” – zaznaczył Wojciech Trojanowski.  

Raport Deloitte prezentuje szczegółowy opis sytuacji na rynku budowlanym w kraju. Jego autorem jest Deloitte Business Consulting Sp. z o.o.

Udział w Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach to okazja do spotkania z czołowymi przedstawicielami sektora biznesu, nauki i polityki. W trakcie trzech dni trwania wydarzenia uczestnicy będą mieli możliwość wymiany poglądów i prezentacji swoich projektów.

Raport Deloitte to kompleksowe raportowanie na temat sytuacji na rynku budowlanym w naszym kraju. Zawiera on szczegółowy opis aktualnej sytuacji oraz prognozy na najbliższe lata wraz z zaleceniami dotyczącymi działań możliwych do podjęcia.

Uczestnicy Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach będą mieli okazję poznać najnowsze trendy oraz nawiązać nowe kontakty biznesowe. Spotkanie to odbędzie się w dniach 24-26 kwietnia i zgromadzi ponad 11 tysięcy uczestników.

Raport Deloitte to wyczerpujące źródło informacji na temat sytuacji na rynku budowlanym. Zawiera on szczegółowe dane i analizy dotyczące aktualnych trendów, a także wnioski i rekomendacje dotyczące przyszłości. Pełną wersję raportu można znaleźć tutaj.

Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach to jedno z najważniejszych wydarzeń tego typu w Europie Środkowej. W dniach 24-26 kwietnia spotkanie to zgromadzi ponad 11 tysięcy uczestników, którzy będą mieli szansę wymieniać się wiedzą i doświadczeniami na temat rozwoju gospodarczego.

Raport Deloitte to kompendium wiedzy na temat sytuacji na rynku budowlanym. Zawiera on szczegółowe dane dotyczące aktualnych trendów oraz wnioski i rekomendacje na temat przyszłości. Aby przeczytać pełny raport, należy skorzystać z tego linku.


Źródło dystrybucji: pap-mediaroom.pl

You may also like

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ