Home Biznes turystycznej Dialog o przyszłości branży turystycznej – Krakowskie Forum Dialogu

turystycznej Dialog o przyszłości branży turystycznej – Krakowskie Forum Dialogu

by Wiadomości Kraków
0 comment

III edycja Krakowskiego Forum Dialogu, poświęcona dyskusji na temat rozwoju branży w czasach kryzysu, zbliża się wielkimi krokami. W dawnej stolicy Polski spotkają się eksperci, urzędnicy i aktywiści, by razem dyskutować o rozwoju rynku mieszkaniowego, zagrożeniach kryzysu gospodarczego i możliwych scenariuszach jego przezwyciężenia. Przystąpimy do rozmów nie tylko z myślą o branży, ale przede wszystkim dla dobra mieszkańców. Do spotkania!

Krakowskie Forum Dialogu to wyjątkowa okazja do wymiany myśli i doświadczeń z zakresu polityki mieszkaniowej. W tegorocznej edycji skupimy się na najważniejszych wyzwaniach, które stoją przed nami – towarzyszącemu nam kryzysowi, zmieniającemu się otoczeniu gospodarczym i geopolitycznym oraz niepewnym przepisom. Przez cały okres trwania wydarzenia będziemy głęboko analizować te problemy, aby odpowiedzieć na pytania, przed jakimi staje rynek mieszkaniowy.

Choć sytuacja w branży mieszkaniowej jest trudna, świadomość jej istotnego wpływu na rozwój gospodarczy pozostaje niezmienna. Eksperci potwierdzają, że 1 złotówka inwestowana przez deweloperów generuje dla gospodarki od 1,1 do 3 zł. Jednak w 2023 roku branża mieszkaniowa może zostać zmuszona do zmierzenia się z trudną sytuacją. Niemniej, wciąż jest wiele czynników, które mogą wpłynąć na jej przyszłość, dlatego dziś trudno jednoznacznie określić, jak będzie ona wyglądać.

Krakowskie Forum Dialogu będzie miejscem, w którym można spokojnie rozmawiać o bieżących wyzwaniach i potrzebach branży, a także wypracować strategię na niepewne czasy. Przybywający na to wydarzenie będą mieli okazję wymieniać się doświadczeniami i wspólnie zastanawiać się nad zmieniającymi się trendami.

Podczas spotkań uczestnicy będą dyskutować na temat sposobów wspierania rozwoju sektora najmu instytucjonalnego (PRS), liczby pojazdów w obrocie drogowym w Polsce oraz istotnych relacji między urzędnikiem, inwestorem i obywatelem.

„Nasza formuła jest znana z tego, że chcemy usłyszeć głos każdej ze stron, stąd przedstawiciele różnych środowisk, w tym aktywistów. W ubiegłym roku spotkaliśmy się w sali obrad Rady Miasta Krakowa. Teraz poszerzamy nasze kręgi i konferencję organizujemy wraz z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie, z którym w tym roku uruchomiliśmy pierwszą edycję podyplomowych studiów deweloperskich” – mówi Małgorzata Nowodworska, prezeska PZFD Kraków oraz członkini Zarządu PZFD. I dodaje, że tak jak do tej pory, także i w tym roku Krakowskie Forum Dialogu wypełnią ciekawi prelegenci, wypowiedzi ekspertów, przedstawicieli świata biznesu, urzędników, radnych oraz reprezentantów strony społecznej.

Uczestnicy debaty będą rozważać najnowocześniejsze technologie w budownictwie oraz przepisy prawa budowlanego w poszczególnych regionach Polski. Zastanawiać się będą także nad skutkami inflacji i wysokich stopach procentowych na dostęp do kredytów hipotecznych. Dyskutanci będą szukać możliwych rozwiązań, które ułatwią Polakom zakup wymarzonego mieszkania.

W trakcie debaty zostaną omówione ważne kwestie związane z transportem, takie jak Strefa Czystego Transportu czy współczynnik miejsc parkingowych. Będzie to również okazja do zastanowienia się, w jaki sposób można poprawić i ulepszyć komunikację, by uczynić ją bardziej przyjazną dla środowiska. Forum służyć będzie więc do wymiany doświadczeń i wzajemnej inspiracji.

Forum będzie miało na celu ułatwienie odnalezienia rozwiązań na istniejące problemy branży mieszkaniowej, które mają wpływ na statystycznego Polaka, pragnącego zapewnić swojej rodzinie bezpieczne mieszkanie.

GUS podaje, że odnotowano w lutym 2023 roku aż 40% mniejszą liczbę rozpoczętych budów w porównaniu do sytuacji w analogicznym okresie w 2022 roku. Oznacza to, że mniej Polaków może mieć szansę na realizację swoich marzeń o własnym M. W związku z tym, Organizatorzy wydarzenia postanowili skupić się na szukaniu sposobów na wyjście z trudnej sytuacji gospodarczej w kraju.

„Cieszą nas lokalne inicjatywy podmiotów należących do Polskiego Związku Firm Deweloperskich, bo dzięki nim możemy poznawać lokalną perspektywę, wyzwania w codziennych funkcjonowaniu, ale również rozwiązania, które można wykorzystywać w skali kraju. Istnieje pilna potrzeba dyskusji o obecnym stanie rynku mieszkaniowego, ale jest jeszcze większa potrzeba podjęcia działań. Nie za rok, ale teraz i my do tych działań chcemy zaprosić branże pokrewne, ale przede wszystkich decydentów” – mówi Konrad Płochocki, dyrektor generalny oraz wiceprezes Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Dodaje również, że fundament, jakim powinno być zapewnienie obywatelom podstawowego prawa do bezpiecznego miejsca zamieszkania staje się dzisiaj luksusem dla wybranych.

Problemy branży mieszkaniowej w Krakowie będą omawiane przez zespół złożony z prof. Stanisława Mazura – rektora Uniwersytetu Ekonomicznego, Bogusława Kośmidera – wiceprezydenta miasta, Konrada Płochockiego – dyrektora generalnego i wiceprezesa PZFD, Magdaleny Milert – architekta i aktywistki oraz eksperta Klubu Jagiellońskiego, Mariana Brulińskiego – przedstawiciela Otodom Analytics, Łukasza Maślony – radnego Krakowa, Szymona Domagały – prezesa Henniger Investment, Grzegorza Stawowego – radnego Krakowa, Bartosza Piłata – z Krakowskiego Alarmu Smogowego, Przemysława Dziąga – radcy prawnego PZFD oraz Eweliny Stawiarskiej – z Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

Krakowskie Forum Dialogu zaprasza na tegoroczną edycję do sali wykładowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Aby uczestniczyć w wydarzeniu, należy dokonać rejestracji, wysyłając swoje imię i nazwisko oraz nazwę firmy na adres email: piotr.ogorek@krakow.pzfd.pl.

Polski Związek Firm Deweloperskich to najważniejsza organizacja branży deweloperskiej w Polsce i Unii Europejskiej. Od 2002 roku reprezentuje interesy ponad 300 firm, począwszy od małych przedsiębiorstw rodzinnych po międzynarodowe korporacje. Skupia firmy zajmujące się nieruchomościami mieszkaniowymi i komercyjnymi. Działania PZFD-u mają na celu tworzenie dobrych warunków inwestowania, poprawę wizerunku branży oraz rozwój zawodowy pracowników. Organizacja współpracuje z instytucjami unijnymi, administracją państwową i samorządową, a także z ekspertami i prawnikami, wpływając na sytuację rynku nieruchomości w Polsce.

Polski Związek Firm Deweloperskich wywiera wpływ na rynek nieruchomości w Polsce i Unii Europejskiej. Od 2002 roku reprezentuje interesy ponad 300 firm zajmujących się nieruchomościami mieszkaniowymi i komercyjnymi. PZFD stara się tworzyć dobre prawo, zapewniać korzystne warunki inwestowania oraz polepszać wizerunek branży. Włącza się w rozwój zawodowy pracowników firm członkowskich. Organizacja współpracuje z instytucjami unijnymi i organami administracji państwowej, z ekspertami i prawnikami, mając wpływ na sytuację rynku nieruchomości.


Źródło: pap-mediaroom.pl

You may also like

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ