Home Społeczeństwo i polityka Żłobki prywatne w Krakowie – jak wybrać najlepszą placówkę?

Żłobki prywatne w Krakowie – jak wybrać najlepszą placówkę?

by Wiadomości Kraków
0 comment

Obecnie żłobek to nie jedynie placówka opiekuńcza, lecz miejsce wszechstronnego rozwoju. Profesjonalna opieka musi iść w parze z bogatą ofertą edukacyjną. Do tego wszystkiego wnętrza placówki powinny być przyjazne, przestronne i komfortowe – tak, by maluch chętnie wracał do żłobka. Wybór odpowiedniej placówki to nie lada wyzwanie. Podpowiadamy, jak wybrać prywatny żłobek i niepubliczne przedszkole w Krakowie.

Żłobek prywatny w Krakowie – żłobki prywatne warte uwagi

Jeśli chodzi o dobry żłobek – Kraków ma niezwykle bogatą ofertę edukacyjną. Bez wątpienia warty uwagi jest żłobek prywatny w Krakowie przy ulicy Strycharskiej. „Kraina Odkrywcy”. Kadra placówki może się pochwalić wysokimi kwalifikacjami i kompetencjami, podpartymi wykształceniem pedagogiczno-położniczym. Pozwala to roztoczyć odpowiednią opiekę nad najmłodszymi dziećmi. Pracownicy stawiają przede wszystkim na zbudowanie silnej więzi i relacji. Warto wspomnieć również o tym, że niejako kontynuacją żłobkowej przygody jest przejście do przedszkola. Dziecko nie przeżywa stresu, kiedy znajduje się w bezpiecznej i znajomej przestrzeni. Warto więc wybierać taki żłobek niepubliczny, który pozwoli kontynuować edukację przedszkolną w tym samym otoczeniu.

Na co zwracać uwagę, wybierając żłobek niepubliczny?

Trzeba zwrócić uwagę na ideę, która przyświeca danej placówce. Ważnym elementem są oczywiście stosowane podczas pracy z dziećmi metody, takie jak: jak pedagogika zabawy Klanza, improwizacji ruchowej, wzmocnienia pozytywnego, inteligencji wielorakich itp. Atutem żłobka są zajęcia prowadzone przez wykwalifikowanych nauczycieli, a zatem: warsztaty plastyczne, zajęcia z języka angielskiego, zajęcia sportowe, plastyczne, dogoterapia, teatrzyk itd.

Żłobek powinien mieć również dobrze wyposażony plac zabaw, a wnętrza powinny sprzyjać swobodnej zabawie.

Istotną kwestią jest także bezpieczeństwo dzieci. Dobry żłobek będzie miał system kontroli dostępu – rodzic otrzymuje kartę dostępu, by nikt niepowołany nie mógł wchodzić na teren placówki. Z kolei system monitoringu wizyjnego pozwala na dyskretne „podglądanie” malucha – by zyskać pewność, że dziecko jest bezpieczne i dobrze się bawi.

Warto zwrócić uwagę na tak elementarną kwestię jak wyżywienie. Dobrze zbilansowana dieta odgrywa ważną rolę w rozwoju dziecka. Prywatna placówka powinna dysponować własną kuchnią, wyposażoną w niezbędny sprzęt i obsługiwaną przez doświadczony zespół kucharek i kucharzy.

Podsumowując; dobra zabawa w żłobku powinna łączyć się z zajęciami stymulującymi rozwój. Zajęcia dodatkowe, właściwe wyżywienie, odpowiednio zaaranżowana przestrzeń i przyjazny ogród, a przede wszystkim wykwalifikowana kadra nauczycielska – na to warto zwracać uwagę, szukając odpowiedniej placówki.

You may also like

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ