Home Społeczeństwo i polityka MKiŚ: Minister Paulina Hennig-Kloska wręczyła nominację Głównemu Geologowi Kraju (komunikat)

MKiŚ: Minister Paulina Hennig-Kloska wręczyła nominację Głównemu Geologowi Kraju (komunikat)

by Wiadomości Kraków
0 comment

Ministerstwo Klimatu i Środowiska pragnie poinformować, że w dniu 25 stycznia 2024 r. Minister Paulina Hennig-Kloska wręczyła nominację na głównego geologa kraju profesorowi Krzysztofowi Galosowi. Profesor Galos był wcześniej m.in. dyrektorem Instytutu Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią Polskiej Akademii Nauk.

Nominacja profesora Galosa na stanowisko głównego geologa kraju jest ważnym krokiem w dążeniu do ochrony środowiska naturalnego i zrównoważonego rozwoju gospodarczego naszego kraju.

Prof. Krzysztof Galus ukończył Wydział Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Obecnie jest doktorem habilitowanym nauk o Ziemi w dziedzinie geologii, a od 2020 roku pełni funkcję profesora nauk ścisłych i przyrodniczych. Przed objęciem stanowiska dyrektora Instytutu Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią Polskiej Akademii Nauk, był wiceprzewodniczącym Komitetu Zrównoważonej Gospodarki Surowcami Mineralnymi PAN. Jego obszarem specjalizacji jest geologia gospodarcza, złożowa i górnicza, gospodarka surowcami mineralnymi, ekonomika górnictwa, polityka surowcowa i polityka energetyczna. Profesor Galus jest autorem i współautorem ponad 270 publikacji naukowych oraz ponad 100 ekspertyz dla ministerstwa ds. środowiska, innych ministerstw oraz podmiotów gospodarczych z obszaru geologii i górnictwa. Dodatkowo, biegle posługuje się językiem angielskim oraz rosyjskim.

Komunikaty publikowane w serwisie PAP są prezentowane w formie dostarczonej przez nadawcę i nie podlegają żadnym zmianom przez PAP SA. Nadawca komunikatu ponosi pełną odpowiedzialność za jego treść, zgodnie z postanowieniami art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)


Dystrybucja: pap-mediaroom.pl

You may also like

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ