Home Zdrowie i styl życia Depilacja laserowa – skuteczne rozwiązanie na wrastające włoski

Depilacja laserowa – skuteczne rozwiązanie na wrastające włoski

by Wiadomości Kraków
0 comment

O tym, jak nieprzyjemną dolegliwością jest wrastający włos, nie trzeba przekonywać nikogo, kto kiedykolwiek doświadczył tego problemu na własnej skórze. Jak podkreśla specjalista medycyny estetycznej z Kliniki Neonia w Krakowie: „Poza kwestią estetyczną wrośnięty włos to także ból, pieczenie i uczucie dyskomfortu”. Wyjaśniamy, jak skutecznie walczyć z wrastającymi włoskami i zapobiegać ich powstawaniu.

Wrastające włoski – dlaczego powstają?

Najczęstszą przyczyną wrastania włosków w skórę jest nieprawidłowa depilacja. Zazwyczaj ten problem obserwujemy u osób usuwających owłosienie w sposób mechaniczny, czyli maszynką, depilatorem lub woskiem. Są to tanie i proste metody, które można z łatwością zastosować samodzielnie w domu, dlatego cieszą się bardzo dużą popularnością. Niestety powodują też stopniowe osłabianie włosków oraz uszkadzanie naskórka, który w odpowiedzi na mikrourazy staje się grubszy. W efekcie coraz cieńsze włoski nie są w stanie przebić się przez skórę i rosną w głębi naskórka. Oznaką, że mamy do czynienia z wrastaniem włosa, jest nieestetyczna czerwona grudka lub guzek. Towarzyszą jej nieprzyjemne odczucia szczypania i pieczenia. Ponieważ skóra w tym miejscu jest uszkodzona, zwiększa się również ryzyko zainfekowania zmiany przez bakterie. Pozostałością po wrośniętym włosku może być też włókniak twardy, który jest zmianą całkowicie łagodną, jednak może znacząco pogarszać wygląd skóry.

Jak pozbyć się wrastających włosków?

W walce z wrastającymi włoskami przydatne mogą być preparaty nawilżające i złuszczające skórę. Można spróbować również masażu lub szczotkowania na sucho. Te metody mają umożliwić samodzielne wyjście włosa na powierzchnię skóry. Wbrew częstym opiniom, nie należy samodzielnie wyrywać włosków, ponieważ grozi to jeszcze większym podrażnieniem skóry oraz infekcją mieszka włosowego. Niestety w wielu przypadkach takie domowe metody okazują się zawodne. Wtedy warto skorzystać z profesjonalnego wsparcia specjalisty medycyny estetycznej. Najlepszą metodą usuwania wrastających włosków jest bowiem depilacja laserowa https://neonia.com.pl/laseroterapia/depilacja-laserowa-krakow/.  

Depilacja laserowa – czy pomaga na wrastające włoski?

Depilacja laserowa to najskuteczniejsza metoda usuwania owłosienia, w tym również włosków wrośniętych w skórę. Jest również doskonałą formą profilaktyki tego problemu, dlatego warto zrezygnować z depilacji mechanicznej na rzecz zabiegów laserowych. Na czym dokładnie polega epilacja laserowa? Głowica urządzenia jest przesuwana po powierzchni skóry, co powoduje, że w mieszkach włosowych kumuluje się odpowiednio duża energia i dochodzi do uszkodzenia cebulek włosowych. Wzrost włosa jest zależny od namnażania komórek w macierzy, a zniszczenie cebulek całkowicie zatrzymuje ten proces. Najnowocześniejsze lasery emitują promieniowanie, które jest wychwytywane wyłącznie przez melaninę włosa, a nie przez melaninę skóry, dzięki czemu nie ma ryzyka poparzeń skóry, które istniało w starszych urządzeniach. Dobra informacja jest też taka, że depilacja laserowa rozwiązuje problem wrastającego włosa raz na zawsze, ponieważ trwale hamuje jego wzrost.

Jaki laser jest najlepszy na wrastające włoski?

Coraz więcej osób zaczyna dostrzegać zalety laserowego usuwania owłosienia i decyduje się na takie zabiegi. W polskich gabinetach stosuje się różne urządzenia do depilacji i nie wszystkie odznaczają się dobrą skutecznością i profilem bezpieczeństwa. Złotym standardem w medycynie estetycznej jest obecnie laser o trzech wiązkach, czyli urządzenie będące połączeniem lasera aleksandrytowego, diodowego i neodymowo-yagowego. Jest to rozwiązanie pozwalające usuwać włoski w każdym kolorze u osób o dowolnym fototypie skóry. To duża odmiana względem klasycznych laserów diodowych lub urządzeń IPL, które nie sprawdzają się u kobiet z włosami blond lub rudymi. Dodatkowo zwróćmy uwagę na funkcje takie jak chłodzenie powierzchni skóry podczas zabiegu oraz technologia SHR, które zwiększają komfort zabiegu i niwelują ryzyko poparzeń. Zabiegi laserowe wymagają kilkukrotnego powtórzenia dla uzyskania trwałych, optymalnych efektów. Jednorazowy zabieg nie pozwala osiągnąć takich rezultatów, ponieważ włoski znajdują się w różnych fazach wzrostu i nie jest możliwe zatrzymanie wszystkich cebulek włosowych w tym samym czasie. Standardowo wykonuje się 6-8 powtórzeń, a odstępy między wizytami wynoszą od 4 do 8 tygodni w zależności od obszaru zabiegowego. Po roku warto wykonać zabieg przypominający.

Skuteczną depilacje laserową w Krakowie można wykonać w Klinice medycyny estetycznej Neonia

You may also like

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ