Home Biznes Znani twórcy gier w konwencji horroru otworzą nowy sezon debiutów na Głównym Rynku GPW

Znani twórcy gier w konwencji horroru otworzą nowy sezon debiutów na Głównym Rynku GPW

by Wiadomości Kraków
0 comment

Studio gamingowe Bloober Team, znane z tworzenia artystycznego horroru psychologicznego, zadebiutuje na Głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie już w najbliższą środę, 10 stycznia 2024 roku. Przeniesienie notowań z NewConnect nie wiązać się będzie z emisją nowych akcji.

Bloober Team S.A. jest uznawane za jednego z najważniejszych twórców gier w konwencji horroru psychologicznego na świecie. Ich gry, takie jak „Observer” czy „Blair Witch”, zyskały uznanie nie tylko ze względu na doskonałą jakość i złożoną fabułę, ale także za bezpośrednie nawiązania do klasyków gatunku. W produkcji „Observer” udział wziął sam Rutger Hauer, znany z roli Roya Battiego w filmie „Łowca androidów”. Natomiast gra „Blair Witch” stanowi swoistą kontynuację kultowej serii filmów stylizowanych na paradokumenty.

Bloober Team opracowuje innowacyjną technologię Catharsis 2.0, która umożliwia graczom podejmowanie moralnych decyzji w trakcie rozgrywki. Przy tworzeniu scenariuszy studio współpracuje z ekspertami z dziedziny psychologii, psychiatrii i nauk społecznych.

Obecnie Bloober Team pracuje nad dwoma głównymi projektami. Pierwszym z nich jest remake kultowej gry „Silent Hill 2”, a drugim jest produkcja oparta o własne IP we współpracy z Private Division o roboczej nazwie „Projekt C”. W zeszłym roku firma podpisała umowę licencyjno-wydawniczą z amerykańską firmą Skybound (właścicielem m.in. The Walking Dead i Invincible), a premiera wspólnego projektu planowana jest na 2025 r.

Od 2011 roku Bloober Team S.A. notowana była na NewConnect, zdobywając rozpoznawalność i zaufanie inwestorów. Dzięki sukcesom i globalnemu zasięgowi, krakowskie studio stało się jednym z największych podmiotów na rynku alternatywnym, co skłoniło zarząd firmy do przeniesienia notowań na główny parkiet giełdy.

Studio w Krakowie jest ważnym elementem Bloober Team, które obejmuje również Feardemic sp. z o.o., Played With Fire sp. z o.o. oraz Bloober Team NA z siedzibą w Stanach Zjednoczonych.


Informacja pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

You may also like

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ