Home Zdrowie i styl życia Nowe życie w Ministerstwie Zdrowia: Ewa Krajewska na stanowisku Ministra Zdrowia

Nowe życie w Ministerstwie Zdrowia: Ewa Krajewska na stanowisku Ministra Zdrowia

by Wiadomości Kraków
0 comment

Ministerstwo Zdrowia informuje, że dnia 27.11.2023 r. Ewa Krajewska została powołana na stanowisko Ministra Zdrowia zastępując dotychczasową minister – Katarzynę Sójkę.

Pani Krajewska posiada wykształcenie magistra farmacji oraz studia podyplomowe z zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim. Przez wiele lat związana była z Departamentem Polityki Lekowej i Farmacji Ministerstwa Zdrowia, gdzie pełniła funkcję Zastępcy Dyrektora Departamentu, koordynując pracę Wydziału Dostępności i Bezpieczeństwa Produktów Leczniczych w okresie pandemii COVID-19.

W swojej dotychczasowej karierze zawodowej Pani Krajewska miała okazję pracować w podmiotach leczniczych, gdzie zajmowała się nadzorowaniem gospodarki lekowej i optymalizacją wydatków na leki oraz zwiększeniem ich dostępności. Oprócz tego prowadziła również czasopismo dla farmaceutów szpitalnych.

Od lutego 2021 roku objęła stanowisko Głównego Inspektora Farmaceutycznego.

W 2023 roku ukończyła studia podyplomowe MBA in Public Healthcare, które zostały zrealizowane przy współpracy Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Krakowskiej Szkoły Biznesu oraz Uczelni Łazarskiego w Warszawie.

Pani specjalizuje się w tworzeniu e-nadzoru, przeprowadzaniu reform inspekcji farmaceutycznej oraz wdrażaniu innowacji i strategii w organizacji, które mają na celu poprawę systemu ochrony zdrowia.

Zgodnie z art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe, PAP SA publikuje komunikaty bez wprowadzania w nich żadnych zmian, w stanie w jakim otrzymano je od nadawcy. Nadawca ponosi odpowiedzialność za treść dostarczonego komunikatu.


Źródło wiadomości: pap-mediaroom.pl

You may also like

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ