Home Społeczeństwo i polityka Akcja Serce”: Wojskowe loty wzrastają z miesiąca na miesiąc

Akcja Serce”: Wojskowe loty wzrastają z miesiąca na miesiąc

by Wiadomości Kraków
0 comment

Od początku 2023 roku wojskowi lotnicy wykonali w ramach „Akcji Serce” już 43 akcje ratownicze. W tym czasie wykonali loty zarówno nad Polską, jak i poza jej granice. Transportowali oni narządy do przeszczepu, dzięki czemu ratowali ludzkie życie.

Służba wojskowych pilotów opiera się na profesjonalizmie i najwyższych standardach wykonywania lotów. Oprócz umiejętności pilotażowych, wojskowi lotnicy mają wiedzę medyczną i są przygotowani do wykonywania lotów w każdych warunkach.

Wojskowe Siły Zbrojne pełnią ważną rolę w ratowaniu życia i zdrowia ludzkiego poprzez wspieranie polskiej transplantologii dzięki wykonywaniu lotów w ramach „Akcji Serce”.

43 akcje wykonane od początku 2023 r. to wyjątkowy wkład wojskowych lotników w ratowanie ludzkiego życia. Zgodnie z wojskowymi standardami, lotnicy wykonują swoje zadanie z pełnym profesjonalizmem i w każdych warunkach.

Podczas każdej akcji w ramach „Akcji Serce” wojskowi lotnicy transportują narządy do przeszczepu. Przeprowadzają loty z bazy po lekarzy, następnie po organy, stamtąd do kliniki wykonującej przeszczepy, a na końcu powracają do macierzystej jednostki.

Dzięki wojskowym lotnikom możliwe jest ratowanie ludzkiego życia i zdrowia, dlatego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych cieszy się z wysokiego poziomu działań w ramach „Akcji Serce”.

Od wielu lat „Akcja Serce” cieszy się ogromnym powodzeniem i wsparciem ze strony żołnierzy lotniczych. Do akcji zaangażowane są statki powietrzne 3 Skrzydła Lotnictwa Transportowego, 8 Bazy Lotnictwa Transportowego z Krakowa i 33 Bazy Lotnictwa Transportowego z Powidza, a także lotnicy Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej z 43 Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni-Babich Dołach.

Siły Powietrzne zapewniają szybkie i bezpieczne transporty lotnicze dla zespołów medycznych i przewożonych organów, wykorzystując do tego nowoczesne statki powietrzne C-295M CASA oraz M-28 Bryza, co wspiera kliniki i instytuty kardiologii i transplantologii.

W 2018 roku żołnierze Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych udzielili pomocy medykom 38 razy. W kolejnym roku wykonano 34 „Akcje Serce”, a w 2020 roku liczba ta wzrosła do 34. Rok 2021 przyniósł rekordowe 78 lotów w ramach tej inicjatywy, zaś w 2022 roku wojskowe samoloty i śmigłowce odpowiedziały na konieczność ratowania ludzkiego życia 74 razy. W 2023 roku wojskowi piloci wykonali 43 loty w ramach „Akcji Serce”.

Serwis PAP publikuje komunikaty w postaci dostarczonej przez nadawcę. Nadawca odpowiada za treść komunikatu zgodnie z art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. PAP nie ma prawa do wprowadzania zmian w ich treści.


Źródło: pap-mediaroom.pl

You may also like

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ