Home Biznes Debiut Columbus Energy na Głównym Rynku GPW – Nowa Era OZE na horyzoncie

Debiut Columbus Energy na Głównym Rynku GPW – Nowa Era OZE na horyzoncie

by Wiadomości Kraków
0 comment

Środa była szczególnym dniem dla Columbus Energy S.A. – lidera w dziedzinie fotowoltaiki w Polsce. Firma z Krakowa, działająca w obszarze energii odnawialnej, zadebiutowała na Głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie i jest obecnie wyceniana na około 550 milionów złotych.

„Innowacyjna spółka specjalizuje się w projektowaniu i realizacji wielkoskalowych projektów, takich jak farmy fotowoltaiczne i magazyny energii, oraz małych inwestycji skierowanych dla odbiorców indywidualnych – na przykład ładowarek do aut elektrycznych i pomp ciepła dla domów jednorodzinnych. Firma świadczy również usługi pośrednictwa finansowego” – tłumaczyła Monika Gorgoń, członek zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Columbus Energy S.A. współpracowała z GPW od 2016 roku, gdy została pierwszą spółką z sektora Energetyki Odnawialnej notowaną na rynku NewConnect.

Dzięki notowaniu na GPW, Columbus Energy S.A. otrzymała możliwość uzyskania dodatkowych środków, które będą wykorzystane do dalszego rozwoju i nawiązania znaczących relacji z partnerami biznesowymi oraz inwestorami.

Columbus Energy S.A. jest szóstym podmiotem z sektora energii odnawialnej, który został wprowadzony do oferty publicznej Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

GPW służyła jako platforma do wzmocnienia pozycji Columbus Energy S.A., odnotowując sukcesy zarówno na rynku NewConnect, jak i GPW.

Columbus Energy S.A. wykorzystała możliwości, jakie zaoferowała GPW, aby zwiększyć swoje możliwości inwestycyjne, tworząc współpracę z partnerami biznesowymi i inwestorami.

„Przejście z NewConnect na parkiet główny GPW to kolejny krok milowy w rozwoju naszej spółki, świadczący o rosnącym potencjale firmy. To również ważny sygnał dla obecnych i przyszłych inwestorów, że mają do czynienia z poważnym partnerem, który stawia na rozwój, również na rynkach zagranicznych, oraz transparentność w działaniu” – podkreślił Dawid Zieliński, prezes zarządu Columbus Energy S.A.

„Pierwszy – to kontynuować inwestycje w farmy fotowoltaiczne i budować magazyny energii, drugim jest ekspansja poza granicami Polski. Trzecie i najważniejsze dla inwestorów giełdowych – to polepszać, poprawiać i >>dowozić<< coraz lepsze wyniki” – wymienił Zieliński.

Columbus Energy S.A. zadeklarował, że wraz z debiutem na głównym parkiecie GPW ma trzy kluczowe cele. Po pierwsze, zamierza pomóc w przyspieszeniu transformacji energetycznej poprzez dostarczanie innowacyjnych rozwiązań, które przyczynią się do redukcji emisji dwutlenku węgla. Po drugie, firma chce wziąć udział w tworzeniu gospodarki bardziej odpornej na zmiany klimatyczne. Wreszcie, Columbus Energy S.A. chce umożliwić swoim klientom oszczędności dzięki wykorzystaniu zaawansowanych technologii i wydajnego wykorzystania energii słonecznej.

Transformacja energetyczna to ogromne wyzwanie inwestycyjne, które obejmuje gospodarkę, infrastrukturę, przedsiębiorstwa i gospodarstwa domowe. Columbus Energy S.A. zadeklarowało, że wraz z debiutem na głównym parkiecie GPW będzie wspierać proces ten, wykorzystując swoje know-how i doświadczenie dla realizacji ambitnych celów klimatycznych. Plan działań obejmuje trzy strategiczne cele: pomoc w przyspieszeniu transformacji energetycznej, sektorowe tworzenie gospodarki odporniejszej na zmiany klimatyczne oraz umożliwienie klientom oszczędności dzięki wykorzystaniu technologii i energii słonecznej.

Transformacja energetyczna jest konieczna, aby umożliwić gospodarstwom domowym i biznesom pozyskiwanie energii ze słońca. Columbus Energy S.A. zadeklarowało swoje zaangażowanie w jej realizację, posiadając ambitne cele klimatyczne i trzy kluczowe cele strategiczne. Chce ono przyspieszyć proces transformacji energetycznej poprzez dostarczanie innowacyjnych rozwiązań, tworzyć gospodarkę bardziej odporną na zmiany klimatyczne oraz umożliwić swoim klientom oszczędności dzięki wykorzystaniu zaawansowanych technologii i energii słonecznej.

Na zakończenie wydarzenia Monika Gorgoń wręczyła prezesowi Columbus Energy S.A. oraz pozostałym członkom zarządu dyplom GPW i statuetkę byka, symbolizującego giełdową hossę.

„Spółka Columbus Energy reprezentuje sektor energii odnawialnej, który w kontekście dziejącej się transformacji energetycznej ma ogromny potencjał rozwojowy oraz inwestycyjny” – przekonywała Monika Gorgoń.


Informacja pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

You may also like

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ