Home Biznes Eksplozja fotowoltaiki na polskiej giełdzie: Polski lider wchodzi na GPW

Eksplozja fotowoltaiki na polskiej giełdzie: Polski lider wchodzi na GPW

by Wiadomości Kraków
0 comment

12 kwietnia Columbus Energy S.A. stanie się pierwszą polską firmą z branży fotowoltaicznej, która zadebiutuje na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma jest wiodącym na rynku producentem urządzeń fotowoltaicznych w Polsce i nie będzie towarzyszyć emisji akcji w związku z debiutem na giełdzie.

Firma z Krakowa zaliczana jest do grupy kapitałowej, której wartość szacowana jest na blisko 550 milionów złotych. Zarząd tej spółki uważa, że wiodącą pozycję na rynku zajmuje w dziedzinie sprzedaży instalacji fotowoltaicznych, a także w realizacji farm fotowoltaicznych w Polsce.

Firma świadczy szeroko zakrojoną usługę w zakresie energetyki odnawialnej. Po pierwsze, projektuje, sprzedaje i montuje instalacje systemów energetycznych, w tym obszary fotowoltaiczne dla gospodarstw domowych i biznesu. Ponadto, zajmuje się również sprzedażą i montażem pomp ciepła dla klientów indywidualnych. Co więcej, firma oferuje szeroką gamę produktów i usług takich jak magazyny energii, ładowarki oraz usługi pośrednictwa finansowego.

Columbus Energy zajmuje się również budową i wykorzystywaniem własnych farm fotowoltaicznych do produkcji energii oraz tworzeniem wielkoskalowych magazynów energii, z możliwością sprzedaży niektórych z nich.


Pochodzenie wiadomości: pap-mediaroom.pl

You may also like

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ