Home Artykuły partnerskie Ogrzewanie podłogowe w starym domu – czy warto?

Ogrzewanie podłogowe w starym domu – czy warto?

by Wiadomości Kraków
0 comment

Mówiąc o nowoczesnym ogrzewaniu podłogowym, najczęściej myślimy o nim w kontekście nowo budowanych domów jednorodzinnych, w których łatwiej zastosować różnego rodzaju innowacyjne rozwiązania. Czy jednak faktycznie popularna podłogówka jest zarezerwowana wyłącznie do nowego budownictwa? A może jednak zastosowanie takiego systemu ogrzewania w starym domu nie jest pozbawione sensu? Właśnie o tym piszemy w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!

Ogrzewanie podłogowe w starym domu – warto, ale trzeba wiedzieć, co wybrać…

W świadomości wielu osób montaż ogrzewania podłogowe nieodzownie wiąże się z kuciem posadzki czy kładzeniem dodatkowej warstwy podłogi, a co za tym idzie, wymianą drzwi, ościeżnic i generalnym remontem… Okazuje się jednak, że wcale nie musi tak być, a założenie ogrzewania podłogowego wcale nie jest tak skomplikowane, jak pozornie mogłoby się wydawać. Trzeba tylko wiedzieć, co wybrać.

Jak przekonują specjaliści z firmy frezowanierowkow.pl, świetnym rozwiązaniem do starych domów może być ogrzewanie podłogowe frezowane. Montaż polega na frezowaniu (wycinaniu) rowków w wylewce betonowej, w których następnie umieszczane są rurki. Kolejnym etapem jest już tylko podłączenie całego systemu… i gotowe!

W teorii brzmi to pięknie, ale czy rzeczywiście montaż podłogówki frezowanej jest tak prosty? Przedstawiciele wspomnianego wyżej przedsiębiorstwa zapewniają, że ogrzewanie podłogowe od frezowanierowkow.pl faktycznie można szybko zamontować także w starych domach. Jedynym wymogiem jest tu w zasadzie minimalna grubość wylewki betonowej, która powinna wynosić minimum 40 mm. Oczywiście podkład, na którym mają być przeprowadzone prace, musi być równy, gładki i tak samo twardy na całej powierzchni.

Ogrzewanie podłogowe od frezowanierowkow.pl – dlaczego warto je zainstalować w starym domu?

Skoro wiemy już, że montaż ogrzewania podłogowego w starym domu można przeprowadzić w stosunkowo prosty sposób, powiedzmy jeszcze, dlaczego warto to zrobić.

Zacznijmy od tego, że stare domy często posiadają mankamenty, które sprawiają, że ogrzewanie ich jest trudne i kosztowne. Brak ocieplenia zewnętrznego oraz wysokie koszty związane z instalacją systemów wykorzystujących odnawialne źródła energii sprawiają, że właściciele domów po prostu godzą się z wysokimi rachunkami. Tymczasem frezowane ogrzewanie podłogowe od frezowanierowkow.pl można przeprowadzić szybko, a jednocześnie dość niskim kosztem – z instalacją nie wiąże się konieczność wymiany ościeżnic i drzwi czy wykonywania nowej wylewki.

Ale dlaczego właściwie jest to opłacalne? Ponieważ ogrzewanie podłogowe rozprowadza temperaturę w pomieszczeniu bardziej równomiernie niż grzejniki ścienne. Dzięki temu komfort cieplny można osiągnąć przy temperaturze nawet o 1-2 stopnie niższej, niż wtedy, gdy wykorzystywane są tradycyjne grzejniki. To z kolei w dość oczywisty sposób przekłada się na niższe rachunki za ogrzewanie. Dodatkowo przy ogrzewaniu podłogowym mniejsza jest cyrkulacja powietrza, a co za tym idzie, ilość wirujących w nim roztoczy.

You may also like

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ