Home Biznes MI: Trasa kolejowa Sucha Beskidzka andndash; Żywiec zostanie zmodernizowana (komunikat)

MI: Trasa kolejowa Sucha Beskidzka andndash; Żywiec zostanie zmodernizowana (komunikat)

by Wiadomości Kraków
0 comment

Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości S.A., firma zajmująca się tworzeniem zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej, planuje przeniesienie swojej działalności z parkietu NewConnect na Główny Rynek Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie w najbliższą środę, 26 czerwca.

– Ministerstwo Infrastruktury ogłasza, że 25 czerwca 2024 r. doszło do podpisania umowy na modernizację linii kolejowej Sucha Beskidzka – Żywiec przez PKP Polskie Linie Kolejowe SA. Dzięki tej inwestycji podróże pomiędzy województwami małopolskim i śląskim będą szybsze, bardziej komfortowe i bezpieczne.

„Inwestycja w tę linię kolejową ma na celu poprawę jakości komunikacji kolejowej w tej części regionu. Pragniemy uczynić to połączenie, położone w malowniczym terenie południowej Polski, bardziej atrakcyjnym dla pasażerów, a także umożliwić mieszkańcom powiatów suskiego i żywieckiego dogodniejsze dojazdy do pracy i szkoły, w tym do Krakowa. Dla turystów oznacza to także nowe, ciekawsze oferty podróży z stolicy Małopolski w Beskid Żywiecki oraz z województwa śląskiego pod Tatry” — oświadczył wiceminister infrastruktury Przemysław Koperski.

Modernizacja linii kolejowej nr 97 między Skawiną a Suchą Beskidzką otwiera nowe możliwości dla podróżujących koleją w Małopolsce. Dzięki inwestycji, podróże regionalne i dalekobieżne, w tym na Podhale, będą odbywać się w lepszych warunkach. Kolejny etap modernizacji obejmie trasę między Suchą Beskidzką a Żywcem, co umożliwi poprawę standardu podróży kolejowych między województwem małopolskim a śląskim.

Zmodernizowane perony na stacjach i przystankach, takich jak Stryszawa, Lachowice, Lachowice Centrum, Kurów Suski, mijanka Hucisko, Pewel Wielka, Pewel Wielka Centrum, Pewel Mała, Żywiec Sporysz, zapewnią podróżnym większy komfort i lepszą dostępność. Dzięki przebudowanym obiektom, wszyscy podróżni, w tym osoby o ograniczonych możliwościach poruszania się, będą mogli korzystać z wygodnej obsługi. Dodatkowo, ścieżki dotykowe i pasy ostrzegawcze ułatwią komunikację, a nowe wiaty, ławki, tablice informacyjne, oznakowanie i oświetlenie zapewnią lepszy poziom obsługi pasażerów.

Przebudowa torów kolejowych na 35-kilometrowym odcinku oraz sieci trakcyjnej i urządzeń sterowania ruchem kolejowym będzie miała pozytywny wpływ na sprawność i bezpieczeństwo trasy.

Aby podnieść standardy linii i zapewnić bezpieczniejsze podróże, przewidziano remont 90 przepustów i 55 przejazdów kolejowo-drogowych w miejscowościach Stryszawa, Lachowice, Hucisko, Jeleśnia i Żywiec.

Umowa na zaprojektowanie i wykonanie prac budowlanych ma wartość przekraczającą 360 mln zł i będzie finansowana ze środków Krajowego Planu Odbudowy.

Komunikaty publikowane w serwisie PAP są prezentowane w formie dostarczonej przez nadawcę, a nadawca ponosi odpowiedzialność za ich treść zgodnie z postanowieniami ustawy prawo prasowe.(PAP)


Informacja pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

You may also like

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ