Home Zdrowie i styl życia Inicjatywa Turystyczna Bez Granic dla Osób z Niepełnosprawnościami

Inicjatywa Turystyczna Bez Granic dla Osób z Niepełnosprawnościami

by Wiadomości Kraków
0 comment

Turystyka Bez Kompromisów to społeczna inicjatywa, mająca na celu zapewnienie dostępu do podróży osobom z niepełnosprawnościami. Nasza kampania pragnie odpowiedzieć na zbyt małą reprezentację tej grupy w turystyce – według statystyk, zaledwie 23% osób z niepełnosprawnościami w Polsce wybiera się w podróże.

Kampania „Bez Kompromisów” dąży do zmiany postrzegania podróżowania przez osoby z niepełnosprawnościami. Skupia się ona na czterech głównych punktach: pełnej dostępności, samodzielności, inkluzywności oraz edukacji. Za jej sprawą tworzy się dialog między osobami z niepełnosprawnościami, branżą turystyczną oraz społeczeństwem, a portal internetowy bezkompromisowa.pl stanowi źródło wiedzy dla wszystkich. Dzięki niej, każdy może zdobyć porady i wskazówki dotyczące tworzenia bardziej przyjaznych i inkluzywnych światów podróży. Kampania ma na celu zachęcenie osób z niepełnosprawnościami do odkrywania nowych miejsc i przełamywania ograniczeń. Wśród ekspertów współtworzących platformę znajduje się m.in. Iwona Parzyńska, pełnomocniczka dyrektora ds. osób z niepełnosprawnościami i koordynatorka dostępności w Muzeum Narodowym w Krakowie (MNK). Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu w podróżowaniu z niepełnosprawnościami, może ona wnieść istotny wkład w tworzenie dostępnej kultury turystycznej.

Uczestnicy kampanii Turystyka bez kompromisów chcą szczególnie podziękować Muzeum Narodowemu w Krakowie za wsparcie ich działań i udostępnienie przestrzeni na oddziałach MNK Sukiennice i MNK Czartoryscy. Serdecznie dziękujemy!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat inicjatywy Turystyka bez kompromisów, odwiedź naszą stronę bezkompromisowa.pl lub nasz fanpage https://www.facebook.com/bezkompromisowa.


Pochodzenie wiadomości: pap-mediaroom.pl

You may also like

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Informacje o cookies
AKCEPTUJĘ