Polenergia uruchomiła najszybsze stacje ładowania w Polsce. Ultraszybkie ładowarki stanęły przy Autostradzie Wielkopolskiej

Polenergia otworzyła najbardziej wydajne stacje ładowania samochodów elektrycznych w Polsce. Niezwykle szybkie ładowarki o mocy 400 kW, chłodzone cieczą, zostały zainstalowane przy Autostradzie Wielkopolskiej, na terenie MOP-u Chociszewo. Znajdują się one w połowie drogi między Poznaniem a Frankfurtem nad Odrą oraz niedaleko trasy ekspresowej S3. Stanowią one jedyne w Polsce stacje ładowania pojazdów elektrycznych o tak dużej mocy.

Polenergia rozpoczęła inwestycję w stacje ładowania dla samochodów osobowych i elektrycznych ciężarówek wzdłuż koncesyjnego odcinka Autostrady A2. Planuje postawić ładowarki w ośmiu Miejscach Obsługi Podróżnych na tej trasie, co stanowi pierwszy etap rozbudowy infrastruktury.

„Polenergia eMobility buduje gęstą sieć stacji ładowania na terenie całego kraju. Dziś do tej sieci dołącza flagowy produkt, najszybsze ładowarki w Polsce. Urządzenia o mocy 400 kW zaoferują kierowcom możliwość naładowania baterii pojazdów elektrycznych w ciągu kilkunastu minut. Dynamiczny rozwój infrastruktury ładowania w zachodniej Europie to fakt. Nasz ruch jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie kierowców, którzy poruszają się po Polsce. Wierzymy, że skok technologiczny, który proponujemy naszym klientom, stanie się impulsem do dalszego, szybkiego wzrostu polskiego sektora elektromobilności” – mówi Jerzy Zań, prezes zarządu Polenergia S.A.

Współpraca z Autostradą Wielkopolską

Autostrada Wielkopolska to jedna z najczęściej wybieranych dróg szybkiego ruchu w Polsce. Stacje ładowania Polenergii są dostępne na terenie MOP-u Chociszewo, w połowie drogi pomiędzy Poznaniem i Frankfurtem nad Odrą. Znajdują się one zaledwie 10 minut od trasy ekspresowej S3, która jest częścią międzynarodowej trasy E65 i leży w transeuropejskim korytarzu transportowym TEN-T.

Polenergia planuje udostępnić ładowarki w ośmiu MOP-ach: Chociszewo, Rogoziniec, Dopiewiec, Konarzewo, Targowa Górka, Chwałszyce, Skarboszewo i Lądek.

Ekoenergetyka – polski producent

Polenergia zdecydowała się na polskiego producenta stacji ładowania – firmę Ekoenergetyka, aby postawić najszybsze ładowarki w kraju. Ekoenergetyka to dostawca nowoczesnych rozwiązań ładowania, znany klientom elektrycznych aut w całej Europie. Stacje ładowania Ekoenergetyki napędzają zeroemisyjny transport w wielu miastach europejskich, a także w Polsce, między innymi w Warszawie i Krakowie.

Polenergia eMobility jest odpowiedzialna za rozbudowę sieci ładowania pojazdów elektrycznych, korzystając z energii elektrycznej w standardzie Energia 2051 pochodzącej z odnawialnych źródeł Grupy Polenergia. W godzinach nadprodukcji energii z OZE oferuje znaczne obniżki cen dla użytkowników stacji ładowania.

Polenergia ogłosiła promocję „Godziny i weekendy z OZE” obowiązującą do końca sierpnia 2024 roku. W ramach promocji, ładowanie samochodu od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00-15:00 wynosi 1,39 zł/kWh dla stacji DC oraz 1,60 zł/kWh dla stacji AC. Poza wyznaczonymi godzinami obowiązuje cennik standardowy. W weekendy obie oferty są identyczne i wynoszą 1,39 zł/kWh na stacjach DC oraz AC.

Polenergia jest największą prywatną grupą energetyczną w Polsce, składającą się z pionowo zintegrowanych spółek działających w obszarze wytwarzania energii z odnawialnych i niskoemisyjnych źródeł oraz sprzedaży energii elektrycznej dla klientów biznesowych i detalicznych. Grupa koncentruje się na rozwijaniu lądowych farm wiatrowych, farm fotowoltaicznych, elektromobilności oraz transformacji wodorowej. Wspólnie z Equinor Polenergia realizuje strategiczny projekt budowy farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim o łącznej mocy do 3000 MW.


Na podstawie aktualności z serwisu: pap-mediaroom.pl

Related posts

Firma Jacobs, świadcząca usługi z zakresu doradztwa technicznego w najważniejszych projektach nuklearnych w Polsce i na świecie, podpisała umowę o współpracy z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie

Infogain Acquires Salesforce Consulting Services Firm Impaqtive

Globalna firma Jacobs i krakowska AGH będą współpracować nad kształceniem specjalistów dla polskiej energetyki jądrowej